Žinių terasa

Neapmokestinamasis pajamų dydis

Neapmokestinamasis pajamų dydis (NPD) – gyventojų pajamų mokesčiu neapmokestinama fizinių asmenų pajamų dalis. Ji atimama iš pajamų sumos prieš išskaičiuojant gyventojų pajamų mokestį.

NPD taikomas tik su darbo santykiais arba jų esmę atitinkančiais santykiais susijusioms pajamoms (darbo užmokesčiui, priedams, priemokoms). Mokestiniu laikotarpiu taikomas mėnesio NPD apskaičiuojamas atsižvelgiant tik į pagrindinį darbo užmokestį, priedus ir priemokas. Jis skaičiuojamas pagal šią formulę: mėnesio NPD = 200 – 0,34 x (gyventojo mėnesio su darbo santykiais susijusios pajamos – minimali mėnesinė alga, galiojusi einamųjų metų sausio 1 d.).

Kai pagal pateiktas formules apskaičiuotas NPD yra neigiamas, laikoma, kad jis lygus 0.

Pasibaigus mokestiniam laikotarpiui, gyventojui taikytinas NPD perskaičiuojamas atsižvelgiant į kitas jo per metus gautas pajamas. Dėl per didelio mokestiniu laikotarpiu pritaikyto NPD išskaičiuota per maža mokesčio suma turi būti grąžinta į šalies biudžetą. Gyventojams, auginantiems vaikus arba įvaikius iki 18 metų, taip pat vyresnius, jeigu jie mokosi dieninėse bendrojo lavinimo mokyklose, už kiekvieną auginamą vaiką (įvaikį) yra taikomas papildomas neapmokestinamasis pajamų dydis, kuris lygus 120 Eur per mėnesį.

Šaltinis:

www.vmi.lt

Parsisiųskite „Swedbank“ programėlę išmaniajam telefonui

Apple parduotuve

Apple telefonams

Google play

Android telefonams
Reikia pagalbos?
Privatiems klientams:
1884
Verslo klientams:
1633
Informacija el. paštu:
info@swedbank.lt
Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. cookies). Paspaudę mygtuką „Sutinku“ arba naršydami toliau patvirtinsite savo sutikimą. Bet kada galėsite atšaukti savo sutikimą pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Susipažinkite su slapukų politika.