Žinių terasa

„Swedbank“ prisidės prie darbuotojų pensijų – steigia III pakopos pensijų fondus

2019-10-02
„Swedbank“ prisidės prie darbuotojų pensijų – steigia III pakopos pensijų fondus

Plėsdamas savo kaip darbdavio siūlomų naudų spektrą, „Swedbank“ pristato savanorišką pensijų programą darbuotojams. Nuo spalio pradžios banko darbuotojai gali pasirinkti kaupti naujai įsteigtuose III pakopos pensijų fonduose. Į juos kas mėnesį ir darbuotojas, ir „Swedbank” perves atitinkamą procentą nuo darbuotojo darbo užmokesčio. Naujų III pakopos pensijų fondų investicijos atitiks tvarios veiklos principus.

 

„Saugios finansinės ateities klausimas Lietuvoje itin aktualus. Vis daugiau šalies gyventojų, įskaitant ir mūsų darbuotojus, ieško veiksmingų būdų, kaip sukaupti užtektinai lėšų savo senatvei. Papildomas kaupimas III pensijų pakopoje kartu su valstybės mokama pensija ir kaupimu II pensijų pakopoje gali užtikrinti apie 70 proc. ankstesnių pajamų lygį sulaukus senatvės. Pristatydami „Swedbank“ pensijų programą darbuotojams tikime, kad šis tikslas bus lengviau pasiekiamas“, – sako Agnė Jonaitytė-Karalienė, „Swedbank“ Personalo tarnybos vadovė.

 

Pasak jos, „Swedbank“ pensijų programos dalyvio įmoką į pensijų fondą sudarys dvi dalys. Viena įmokos pusė bus darbo sutartyje nustatyto darbo užmokesčio dalis, kurią mokės pats darbuotojas, kitą pusę į fondą perves bankas. Norėdami sukaupti daugiau pinigų, darbuotojai prie kaupimo galės prisidėti ir didesne suma iš asmeninių lėšų.  

 

Tadas Gudaitis, „Swedbank investicijų valdymas“ direktorius sako, kad banko darbuotojai gali rinktis iš trijų naujai įsteigtų apriboto nutraukimo (iki 55 metų) III pakopos pensijų fondų, kurie turi skirtingus rizikos profilius.

 

„Rizikingiausiame fonde „Swedbank“ pensijų fondas 100“ iki 100 proc. fondo turto bus investuojama į akcijas. Nuosaikiausios rizikos fonde „Swedbank“ pensijų fondas 30“ lėšos bus daugiausiai nukreiptos į obligacijas ir pinigų rinkos priemones, o akcijų dalis jame sudarys iki 30 proc.“, − komentuoja T. Gudaitis.

 

Pasak jo, svarbu pabrėžti, jog III pakopos pensijų fondų lėšos bus investuojamos į tvarias investicijas. Numatoma, kad priimant investicinius sprendimus pagrindinis dėmesys bus skiriamas įmonių ir fondų gerajai valdymo praktikai, aktyvioms jų pastangoms įgyvendinant etiškos ir skaidrios veiklos principus.

 

„Verslas, kuris taiko priemones, ribojančias aplinkos taršą, naudoja atsinaujinančius energijos išteklius, skatina atsakingą vartojimą ir taiko gerąsias įmonės valdymo praktikas, įgauna konkurencinį pranašumą savo verslo srityje ir gali lengviau pritraukti investuotojų. Tikimės, jog tai padės užtikrinti stabilią ir konkurencingą investicijų grąžą pensijų fondų dalyviams,“ − sako „Swedbank investicijų valdymas“ direktorius.

 

Ateityje numatoma „Swedbank“ III pakopos pensijų fondus siūlyti tiek kitoms įmonėms, norinčioms plėsti savo siūlomą motyvacinį paketą darbuotojams, tiek klientams, kurie renkasi asmeniškai kaupti papildomai savo būsimai pensijai.

 

Parsisiųskite „Swedbank“ programėlę išmaniajam telefonui

Apple parduotuve

Apple telefonams

Google play

Android telefonams
Reikia pagalbos?
Privatiems klientams:
1884
Verslo klientams:
1633
Informacija el. paštu:
info@swedbank.lt
Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. cookies). Paspaudę mygtuką „Sutinku“ arba naršydami toliau patvirtinsite savo sutikimą. Bet kada galėsite atšaukti savo sutikimą pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Susipažinkite su slapukų politika.