Žinių terasa

„Swedbank“ Lietuvoje – tarptautinis įvertinimas už tiksliausias ekonomikos prognozes

2018-05-08
„Swedbank“ Lietuvoje – tarptautinis įvertinimas už tiksliausias ekonomikos prognozes

Pasaulyje pirmaujanti ekonominių tyrimų organizacija „Consensus Economics” paskelbė verslo bendroves, pateikusias tiksliausias 2017 metų ekonomines prognozes. Lietuvoje tiksliausių prognozių apdovanojimas (Forecast Accuracy Award) atiteko „Swedbank“ Lietuvoje ekonomistams.

 

Nerijaus Mačiulio vadovaujama „Swedbank“ Lietuvoje ekonomistų komanda tiksliausiai Lietuvoje apskaičiavo tikėtiną šalies 2017 metų BVP augimą ir vartojimo prekių infliacijos lygį. Ekonomikos prognozių duomenys buvo renkami kiekvieną mėnesį, susisteminant 24 mėnesių duomenis nuo 2016 metų pradžios iki 2017 metų pabaigos.  

 

Tiksliausios prognozės autoriai buvo nustatyti, atsižvelgiant į pateiktus BVP augimo ir infliacijos prognozės rodiklius ir oficialiai paskelbtą realų BVP augimo rodiklį ir infliacijos lygį – skirtumas tarp prognozės ir fakto turėjo būti kuo mažesnis arba neegzistuojantis.

 

Remiantis Lietuvos statistikos departamento skaičiavimais, pernai metais realus BVP augo 3,8 proc., o infliacija siekė 3,7 procento – lygiai tiek, kiek prognozavo „Swedbank“ ekonomistai.

 

„Consensus Economics” kiekvieną mėnesį surenka prognozes iš daugiau nei 700 ekonomistų, dirbančių įvairiose pasaulio šalyse. Bendrovė siekia susisteminti įvairias prognozes ir pateikti bendrą rinkos dalyvių prognozių vidurkį, kurį savo veikloje naudoja investavimo specialistai, vyriausybinio ir viešojo sektoriaus ekspertai bei kiti specialistai.

 

Bendrovė „Consensus Economics” buvo įsteigta 1989 m., ji veikia Jungtinės Karalystės sostinėje Londone.

 

Detaliau apie „Consensus Economics” apdovanojimus Forecast Accuracy Award: http://www.consensuseconomics.com/Accuracy_Awards/Forecast_Accuracy_Awards_Eastern_Europe_2017.html

 

Parsisiųskite „Swedbank“ programėlę išmaniajam telefonui

Apple parduotuve

Apple telefonams

Google play

Android telefonams
Reikia pagalbos?
Privatiems klientams:
1884
Verslo klientams:
1633
Informacija el. paštu:
info@swedbank.lt
Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. cookies). Paspaudę mygtuką „Sutinku“ arba naršydami toliau patvirtinsite savo sutikimą. Bet kada galėsite atšaukti savo sutikimą pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Susipažinkite su slapukų politika.