Žinių terasa

„Swedbank“ Lietuvoje 2019 m. pirmojo pusmečio finansiniai rezultatai

2019-07-17
„Swedbank“ Lietuvoje 2019 m. pirmojo pusmečio finansiniai rezultatai
  • Toliau fiksuotas paskolų portfelio augimas
  • Pristatytas finansinių technologijų centras Rockit
  • Padidėjo kaupiančiųjų antroje pensijų pakopoje įmokos
  • Klientams pasiūlyti tvarūs lizingo ir pensijų kaupimo pasirinkimai

 

„Swedbank“ Lietuvoje per 2019 m. pirmąjį pusmetį uždirbo 64 mln. eurų grynojo pelno. Tai yra 10 proc. daugiau nei per tą patį laikotarpį prieš metus, kai grynasis pelnas siekė 59 mln. eurų. Pelno augimui didžiausios įtakos turėjo išaugusios banko pajamos.

 

Bendrosios „Swedbank“ Lietuvoje pajamos per 2019 metų pirmąjį pusmetį siekė 123 mln. eurų ir, lyginant su tuo pačiu laikotarpiu prieš metus, išaugo 10 proc. arba 11 mln. eurų. Pajamų augimui įtakos turėjo išaugusios skolinimo apimtys ir klientų aktyvumas.

 

„Swedbank“ Lietuvoje grynosios palūkanų pajamos ir grynosios komisinių pajamos augo. Jos siekė, atitinkamai, 67 mln. eurų ir 46 mln. eurų.

 

Pirmąjį šių metų pusmetį „Swedbank“ Lietuvoje skolinimo apimtys augo 11 proc., lyginant su tuo pačiu laikotarpiu 2018 m. Didėjo ir gyventojų, ir verslo klientų finansavimo apimtys, jos augo, atitinkamai, 14 proc. ir 5 proc. Bendras „Swedbank“ paskolų portfelis 2019 antrojo ketvirčio pabaigoje siekė 5,7 mlrd. eurų (5,2 mlrd. eurų tuo pačiu laikotarpiu 2018 m.).

 

„Swedbank“ indėlių apimtys padidėjo 14 proc., lyginant su 2018 m. antruoju ketvirčiu. Indėlių augimas fiksuotas ir privačių klientų, ir verslo įmonių srityse. 2019 m. antrojo ketvirčio  ketvirčio pabaigoje bendras „Swedbank“ Lietuvoje indėlių portfelis sudarė 8,0 mlrd. eurų (7,0 mlrd. eurų tuo pačiu laikotarpiu 2018 m.).

 

Paskolų ir indėlių santykis 2019 m. antrojo ketvirčio pabaigoje siekė 71 proc. (73 proc. tuo pačiu laikotarpiu 2018 m.).

 

Per du 2019 m. ketvirčius „Swedbank“ Lietuvoje išlaidos išaugo 7 proc., lyginant su tuo pačiu laikotarpiu 2018 m. Bendra išlaidų suma 2019 m. pirmąjį pusmetį sudarė 49 mln. eurų. Išlaidų ir pajamų santykis siekė 40 proc. (41 proc. tuo pačiu laikotarpiu 2018 m.).

 

Nuostolio požymių turinčių paskolų portfelis 2019 m. antrojo ketvirčio pabaigoje sudarė 82 mln. eurų.

 

Už 2019 m. pirmąjį pusmetį „Swedbank“ Lietuvoje sumokėjo 24 mln. eurų mokesčių.

 

„Lietuvos ekonomika toliau nuosekliai auga, ir tam didžiausios įtakos turi aukšta vartojimo paklausa šalies viduje ir intensyvus eksportas. Namų ūkių vartojimą palaiko spartus atlyginimų augimas ir pozityvios migracijos tendencijos. Vartotojų lūkesčiams ir būsto įperkamumui laikantis istorinėse aukštumose, fiksuojame didėjančią paklausą būsto finansavimui – gyventojai renkasi įsigyti būstą. Verslo įmonėms sėkmingai eksportuojant į užsienio rinkas taip pat matome ir augantį verslo finansavimą. Įmonės atnaujina ir plečia gamybinius pajėgumus bei investuoja į verslo plėtrą“, sako „Swedbank“ Lietuvoje vadovė Dovilė Grigienė.

 

Verslo plėtra

Toliau sparčiai auga elektroninių bankininkystės įrankių naudojimas. Antrojo šių metų ketvirčio pabaigoje, lyginant su tuo pačiu laikotarpiu pernai, aktyvių išmaniosios „Swedbank“ programėlės naudotojų skaičius Lietuvoje išaugo 49 proc. ir siekė daugiau nei 572 tūkst. klientų. Elektroninio parašo programėlės „Smart-ID“ naudotojų skaičius taip pat augo, ir antrojo ketvirčio pabaigoje ja naudojosi apie 721 tūkst. „Swedbank“ klientų Lietuvoje. Palyginus su 2018 m. antruoju ketvirčiu, „Smart-ID“ naudotojų skaičius „Swedbank“ padidėjo 3 kartus.

 

Baigėsi nuo metų pradžios vykusi antrosios pensijų pakopos reforma, kuri paskatino įmokų „Swedbank“ pensijų fonduose didėjimą. Pusė visų kaupiančiųjų pensijai „Swedbank“ fonduose šiuo metu kaupia maksimaliai. 2019 m. antrojo ketvirčio pabaigoje „Swedbank“ antrosios pakopos pensijų fonduose iš viso kaupė 522 tūkst. klientų ir jų sukauptas turtas siekė 1,27 mlrd. eurų.

 

Antrąjį šių metų ketvirtį „Swedbank“ pristatė žaliąją iniciatyvą, kuri skatina gyventojus rinktis įsigyti naujesnius ir labiau aplinkai draugiškus automobilius su labai žema arba nuline anglies dvideginio emisija. Siekdamas užtikrinti stabilią ir konkurencingą investicijų grąžą pensijų fondų dalyviams „Swedbank“ pradėjo investuoti į tvarų verslą. Antrąjį šių metų ketvirtį daugiau nei 200 mln. eurų kaupiančiųjų pensijai lėšų buvo investuota į aukščiausius tvarumo kriterijus atitinkančias verslo įmones.

 

„Swedbank“ Lietuvoje užbaigė sandorį dėl finansinių technologijų centro „Rise Vilnius“ įsigijimo. Veikdamas nauju pavadinimu „Rockit“ šis centras ir toliau skatins „fintech“ bei kitų technologinių inovacijų kūrimą ir prisidės prie šalies tikslo būti svarbiu regioniniu finansinių technologijų centru Europoje. Siekti šių tikslų padės nauji „Swedbank“ bendradarbiavimo susitarimai su Europos rekonstrukcijos ir plėtros banku ir akseleratoriumi „Startup Wise Guys“.  

 

Parsisiųskite „Swedbank“ programėlę išmaniajam telefonui

Apple parduotuve

Apple telefonams

Google play

Android telefonams
Reikia pagalbos?
Privatiems klientams:
1884
Verslo klientams:
1633
Informacija el. paštu:
info@swedbank.lt
Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. cookies). Paspaudę mygtuką „Sutinku“ arba naršydami toliau patvirtinsite savo sutikimą. Bet kada galėsite atšaukti savo sutikimą pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Susipažinkite su slapukų politika.