Žinių terasa

„Swedbank“ iš „Barclays“ įsigis „Rise Vilnius“

2019-05-16
„Swedbank“ iš „Barclays“ įsigis „Rise Vilnius“

„Swedbank“ sutarė su „Barclays“ operacijų centru Lietuvoje (BGOL) dėl finansinių technologijų centro „Rise Vilnius“ įsigijimo. Šį sandorį bankai planuoja užbaigti iki 2019 m. liepos 1 d.

 

Pasak „Swedbank“ Lietuvoje valdybos pirmininkės Dovilės Grigienės, šis sandoris rodo, kad Lietuva išlaikys aukštųjų technologijų inkubatoriaus lyderystės pozicijas inovacijų ir finansinių technologijų srityje.

 

„Esame pasiruošę užtikrinti sėkmingos „Rise Vilnius“ veiklos tęstinumą bei tolimesnę plėtrą. „Swedbank“ siekiai Lietuvoje – ilgalaikiai, norime skatinti skaitmeninių inovacijų kūrimą, atveriantį naujas galimybes gyventojams, verslui ir valstybei. Sieksime, kad „Rise Vilnius“ būtų namais skaitmeninėms inovacijoms ir augančiai finansinių technologijų bendruomenei“, – teigia D. Grigienė.

 

„Swedbank“ tikisi glaudaus bendradarbiavimo su startuoliais ir jų bendruomene, bus atviri naujoms partnerystėms bei išnaudos savo turimą tinklą tam, kad pasiūlytų startuoliams naujas plėtros galimybes.

 

„Šiuo metu „Swedbank“ paslaugomis naudojasi 7,3 mln. privačių ir 600 tūkst. verslo klientų keturiose rinkose. Dėl atvirosios bankininkystės kūrėjai turės galimybių pasiekti šias auditorijas, išbandyti inovatyvius produktus bei verslo modelius regione ir toliau augti pasauliniu mastu“, – sako D. Grigienė.

 

„Barclays“ operacijų centro Lietuvoje vadovo Mariano Andrade Gonzalez teigimu, ieškoti naujojo „Rise Vilnius“ savininko ir siekti sklandaus „FinTech“ erdvės perdavimo pradėta nusprendus stabdyti operacijų centro veiklą Lietuvoje.

 

„Neabejoju, kad „Rise Vilnius“ įkūrimas stipriai prisidėjo prie Lietuvos finansinių technologijų srities tobulėjimo ir plėtros. Lietuvai įsitvirtinant kaip vienam iš lyderiaujančių „FinTech“ centrų pasaulyje, norime kad mūsų, kartu su „Rise Vilnius“, pradėtas darbas ir toliau būtų tęsiamas“, sako M. A. Gonzalez.

 

Jis pabrėžia, kad kandidatai, parodę susidomėjimą įsigyti „Rise Vilnius“, buvo kruopščiai atrenkami, siekiant, kad naujas savininkas ir toliau išlaikytų veiklos tęstinumą bei būtų geras partneris esamiems ir būsimiems startuoliams. Pasak M. A. Gonzalez, „Swedbank“ geriausiai atitiko visus kriterijus, nes siekia stiprinti savo indėlį „FinTech“ sektoriuje ir yra vienas didžiausių bankų Baltijos regione.

 

„Rise Vilnius“ buvo įkurtas 2016 metų liepą. Šiuo metu centras jungia 64 narius, jo patalpose įsikūrusios 34 įmonės. Ši erdvė – ne vien fizinės darbo vietos, bet ir kokybiškų renginių ir mentorysčių sesijų vieta. „Rise Vilnius“ bendradarbiauja su tokiais projektais, kaip „Women Go Tech“, „Future Entrepreneurs“, „Diversity Charter“, „Facebook Developer Circles“ ir „DEX Mettup“.

 

Apie „Rise Vilnius“

„Barclays“ iniciatyva įkurtas „Rise Vilnius“ yra tarptautinė bendruomenė ir „FinTech“ centras, skirtas inovacijų ir ateities finansų paslaugų kūrėjams. Ši erdvė yra ne vien fizinės darbo vietos, bet ir kokybiškų renginių ir mentorysčių sesijų vieta. Priklausydami pasauliniam tinklui, „Rise Vilnius“ nariai naudojasi žiniomis, programomis ir darbo vietomis, kurios priklauso įtakingiausioms finansinių technologijų ekosistemoms keturiuose žemynuose. „Rise Vilnius“ kartu su „Barclays“ taip pat kuria programas, sprendžiančias pagrindinius iššūkius, su kuriais šiandien susiduria finansų paslaugos. Tai padeda startuoliams greičiau vystyti ir įgyvendinti prototipus bei naujus verslo modelius paversti realiais produktais bei paslaugomis. „Rise“ vienija pasaulio mąstytojus ir aktyvius veikėjus bei, naudodamiesi fizinių centrų tinklu ir virtualia bendruomene, kuria finansinių paslaugų ateities sprendimus. „Rise Vilnius“ artimai bendradarbiauja su tokiomis institucijoms, kaip Finansų ministerija, Lietuvos Bankas, „Invest Lithuania“, „Start-up Lithuania“, „Go Vilnius“, „Baltic Sandbox“, „Start-up Division“, „Civitta“, Vilniaus universitetas, ISM universitetas, „AI Meetup“, Ekonomikos ir inovacijų ministerija, „LitBan“, „Open Circle Capital“, „70 Ventures“.

 

Parsisiųskite „Swedbank“ programėlę išmaniajam telefonui

Apple parduotuve

Apple telefonams

Google play

Android telefonams
Reikia pagalbos?
Privatiems klientams:
1884
Verslo klientams:
1633
Informacija el. paštu:
info@swedbank.lt
Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. cookies). Paspaudę mygtuką „Sutinku“ arba naršydami toliau patvirtinsite savo sutikimą. Bet kada galėsite atšaukti savo sutikimą pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Susipažinkite su slapukų politika.