Žinių terasa

Susitikime Birštone – diskusijų festivalyje „Būtent!”

2018-08-29
Susitikime Birštone –  diskusijų festivalyje „Būtent!”

Rugsėjo 7-8 d. Birštone vyks diskusijų festivalis „Būtent!”, jau antrus metus suburiantis aktyvius piliečius, verslo atstovus, įvairių sričių nuomonės lyderius ir sprendimų priėmėjus. Festivalio tikslas – skatinti šalyje diskusijų ir įsiklausymo kultūrą, toleranciją skirtingiems požiūriams ir pilietinį įsitraukimą. „Swedbank“ prisideda prie šio renginio ir pristato 4 aktualias diskusijas.

Rugsėjo 7 d. (penktadienis) 18:00-19:00 val.

Moteriškos algos fenomenas: kaip dirbti daugiau, o gauti mažiau

Dalyviai: D. Grigienė, V. Blinkevičiūtė, V. Sutkus, R. Bagdonas, E. Kajieta

 

Lietuvoje atotrūkis tarp vyrų ir moterų atlyginimų siekia apie 14 proc. ir pastaraisiais metais vis didėja. Jis susidaro ne tik dėl tas pačias pareigas užimančių darbuotojų atlygio skirtumų, bet ir todėl, kad vyrai dažniau užima aukštesnes pareigas, renkasi geriau apmokamas specialybes. Valstybiniame sektoriuje tarp aukščiausio lygio vadovų yra 37 proc. moterų, versle šis skaičius siekai vos 17 proc. Iš kur atsiranda tokia nelygybė ir kodėl ji yra ne tik morališkai neteisinga, bet ir ekonomiškai nenaudinga? Kaip paskatinti pozityvius pokyčius lygių galimybių srityje ir kokią naudą atneštų pažanga?

 

Rugsėjo 8 d. (šeštadienis) 12:30-13.30 val.

Sekasi versle – nesiseks meilėje?

Dalyviai: A. Sagatauskas, R. Gaudiešienė, R. Skyrienė, prof. B. Gruževskis

 

Jau kurį laiką įmonių reputacijos tyrimai rodo ryškią tendenciją: visuomenė, nuomonės lyderiai ir net sprendimų priėmėjai sunkiai dalijasi simpatija verslui. Asmeninės „eilinio žmogaus“ sėkmės istorijos visuomenę žavi ir įkvėpia, o štai sėkmingai auganti verslo įmonė palankumo sulaukia žymiai rečiau. Iš kur kyla nemeilė sėkmingam verslui? Kaip tokiomis aplinkybėmis išlaikyti šalies ekonominio augimo ambicijas bei siekius ir ką reikėtų daryti, kad situacija keistųsi?

 

Rugsėjo 8 d. (šeštadienis) 14:30-15:30 val.

Dosnumo ekonomika

Dalyviai: L. Jurkonis, dr. N. Mačiulis, G. Šopaitė-Šilinskienė, A. Grigorjevas, P. Rymeikis

 

Aukojimas, savanorystė, filantropija – socialinio solidarumo apraiškos, kurias dažniausiai vertiname iš moralinės perspektyvos. Kalbėti apie tai kaip apie socialines investicijas ir vertinti jų atsiperkamumą vis dar nėra populiaru. Ar galima paskaičiuoti ekonominę gerumo išraišką ir vertę? O gal paversti empatiją skaičių eilutėmis būtų pernelyg ciniška? Ar lietuviai turi dosnumo geną ir yra linkę dalintis su kitais? O gal pagalbos ranką ištiesiame tik artėjant Kalėdoms? Kaip dosnumas gali atsiskleisti versle ir kokią įtaką dosnumo ekonomika gali turėti šalies ekonominei raidai?

 

Rugsėjo 8 d. (šeštadienis) 16:00-17:00 val.

Ką žmonės dirbs rytoj (ne)visą dieną?

Dalyviai: L. Žemaitytė-Kirkman, J. Petrauskienė, R. Olberkytė-Stankus, K. Sabolius, R. Zioma

Prognozuojama, kad per artimiausią dešimtmetį kai kurių profesijų gali tiesiog nebelikti. Ar kada susimąstėte, kad šiame sąraše gali būti ir jūsų darbinė veikla? Tuo pačiu pradedama kalbėti apie tokias specialybes, kurių anksčiau nesame girdėję. Asmeninis vaistininkas, laiko vadybininkas, informacinių atliekų naikintojas, vertikalios žemdirbystės specialistas. Ketvirtoji pramonės revoliucija žada daug naujo. Kaip pasiruošti šiems pokyčiams? Kokių įgūdžių reikės rytoj ir ar digital yra viskas, ko reikia, kad nesibaigtų jūsų profesinis „galiojimo laikas“?

Festivalio metu „Swedbank“ taip pat pakvies lankytojus įsiamžinti unikaliame video, sudalyvauti virtualiame darbo pokalbyje bei paaukoti „Aukok.lt“ globojamiems projektams.

Daugiau informacijos apie festivalio programą rasite čia. Kviečiame dalyvauti!

Apgyvendinimas

Bendradarbiaudami su festivaliu „Būtent“, sveikatingumo ir poilsio kompleksas „Vytautas mineral SPA“, sanatorijos „Eglė“ ir „Tulpė“ kviečia atsikvėpti po intelektualių diskusijų bei pailsėti naudojantis specialia festivalio svečių apgyvendinimui taikoma 10 proc. nuolaida su kodu BŪTENT. Skubėkite rezervuoti vietas, nes kambarių kiekis – ribotas. Iki pasimatymo Birštone!

 

Parsisiųskite „Swedbank“ programėlę išmaniajam telefonui

Apple parduotuve

Apple telefonams

Google play

Android telefonams
Reikia pagalbos?
Privatiems klientams:
1884
Verslo klientams:
1633
Informacija el. paštu:
info@swedbank.lt
Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. cookies). Paspaudę mygtuką „Sutinku“ arba naršydami toliau patvirtinsite savo sutikimą. Bet kada galėsite atšaukti savo sutikimą pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Susipažinkite su slapukų politika.