Žinių terasa

Šiaulių bankas: dar vienas parašytas puslapis

2019-03-18

Solidūs fundamentai

Ketvirtąjį praėjusių metų ketvirtį Šiaulių bankas (SAB) uždirbo stiprias pajamas iš pagrindinės veiklos ir džiaugėsi gera paskolų portfelio kokybe. Tačiau teigiamą vaizdą šiek tiek užtemdė vis dar apčiuopiami nefinansinio turto vertės sumažėjimo nuostoliai (2,1 mln. eurų), didžiąją dalį kurių sudarė dalinis gyvybės draudimo UAB "Bonum Publicum" prestižo nurašymas. Skaičiuojame, kad SAB tvarus grynasis pelnas per ketvirtį padidėjo apie 0,5 mln. eurų iki 8,3 mln. eurų ir buvo 53,6 proc. didesnis už mūsų prognozę. Tvari nuosavo kapitalo grąža sumažėjo vos 0,5 procentinio punkto iki vis dar solidžių 13,1 proc. 2018 m. SAB padidino savo rinkos dalį 0,7 procentinio punkto iki 7 proc., patyrė vos matomus nuostolius dėl paskolų portfelio vertės sumažėjimo (0,2 proc. nuo paskolų portfelio) ir uždirbo 15,7 proc. tvarią nuosavo kapitalo grąžą.

Sieks ne mažiau kaip 25 procentus uždirbto metinio pelno skirti dividendams

SAB stebėtojų taryba 2018 m. lapkričio 8 d. patvirtino dividendų politiką, pagal kurią SAB sieks ne mažiau kaip 25 proc. uždirbto metinio grupės pelno skirti dividendams. „Šiaulių banko“ galimybes patvirtinti tokio dydžio dividendų politiką mes prognozavome dar 2016 m. Skaičiuojame, kad SAB turi pakankamai kapitalo tam, kad kasmet mokėti iki 0,05 eurų akcijai. Tokiu atveju grynojo pelno išmokėjimo koeficientas siektų 65 proc.

Prognozės ir tikslinė kaina padidintos

Mes tikimės, kad 2019 m. SAB vis dar galės mėgautis gera paskolų portfelio kokybe. Manome, kad užsitęsusi žemų palūkanų aplinka, t. y. pigūs skolinimosi kaštai, teigiamai veikia net ir probleminius klientus, kurie gali ilgiau „laikytis paviršiuje“. Atsižvelgdami į tai, sumažinome 2019 m. prognozuojamus paskolų portfelio vertės nuostolius nuo 12,1 mln. eurų iki 8,7 mln. eurų ir 11 proc. padidinome 2019 m. prognozuojamą grynąjį pelną (iki 41 mln. eurų). Dėl minėtų priežasčių padidinome tikslinę kainą nuo 0,63 eurų iki 0,68 eurų, kuri atspindi SAB 1.3x prognozuojamos 2019 m. buhalterinės vertės. Šiuo metu SAB akcijos įvertinimas yra 0.9x prognozuojamos 2019 m. buhalterinės vertės. Mes rekomenduojame „pirkti“ SAB.

Daugiau informacijos apie „Swedbank“ Baltijos akcijų analizės produktus rasite čia.

Šiame straipsnyje pateikta rekomendacija ir tikslinė kaina yra pagrįstos akcijos analize, kuri buvo paskelbta 2019 m. kovo 1 d. 14.35 val. Tačiau tai gali būti ne paskutinė paskelbta akcijos analizė. Naujausios akcijų rekomendacijos ir tikslinės kainos yra prieinamos tik „Swedbank“ mokamos analizės klientams.

Parsisiųskite „Swedbank“ programėlę išmaniajam telefonui

Apple parduotuve

Apple telefonams

Google play

Android telefonams
Reikia pagalbos?
Privatiems klientams:
1884
Verslo klientams:
1633
Informacija el. paštu:
info@swedbank.lt
Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. cookies). Paspaudę mygtuką „Sutinku“ arba naršydami toliau patvirtinsite savo sutikimą. Bet kada galėsite atšaukti savo sutikimą pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Susipažinkite su slapukų politika.