Žinių terasa

Olainfarm: pergalingas sugrįžimas

2018-12-14

Neįspūdingi trečiojo ketvirčio rezultatai

Trečiąjį šių metų ketvirtį didžiausios Latvijos farmacijos bendrovės „Olainfarm“ pardavimai, lyginant su tuo pačiu laikotarpiu pernai, išliko beveik nepakitę, siekė 28 mln. eurų ir buvo 6 proc. mažesni už mūsų prognozes. Didžiausią neigiamą įtaką rezultatams darė silpni pardavimai Ukrainoje ir Baltarusijoje. Skaičiuojame, kad dėl 2 proc. padidėjusių sąnaudų tvari EBITDA sumažėjo apie 6 proc. iki 4,2 mln. eurų, tačiau grynasis pelnas padidėjo 0,8 mln. eurų iki 1,7 mln. eurų. Didžiausią teigiamą įtaką grynojo pelno augimui darė ženkliai kritę turto vertės sumažėjimo nuostoliai. EBITDA ir grynasis pelnas buvo apie 0,4–0,7 mln. eurų mažesni už mūsų prognozes.

Įspūdingi spalio pardavimai

Kita vertus, spalį bendrovės pardavimai šoktelėjo 34 proc. iki 12,8 mln. eurų, arba aukščiausio kada nors fiksuoto lygio. Didžiausią teigiamą įtaką rezultatams darė ženkliai padidėję pardavimai Baltarusijoje (+142 proc.), solidūs pardavimai Ukrainoje ir teigiami dukterinių bendrovių rezultatai. Didesni spalio pardavimai, ko gero, atspindėjo atidėtą paklausą po silpnų pardavimų rugsėjį, kuriems neigiamą įtaką darė šilti orai ir to pasėkoje sumažėjusi paklausa vaistams nuo peršalimo. Be to, manome, kad prieš dvejus metus padarytos investicijos į dukterines įmones pagaliau davė vaisių.

Įvertinimas pernelyg konservatyvus

Mes beveik nepakeitėme lūkesčių dėl 2018 m. prognozuojamų pardavimų, EBITDA ir grynojo pelno, bet neženkliai kilstelėjome mūsų ilgalaikes prognozes. Tikimės, kad stiprėjantys dukterinių bendrovių rezultatai leis „Olainfarm“ 2019 m. padidinti pardavimus 8 proc. iki 133 mln. eurų. Taip pat manome, kad kitais metais bendrovei pavyks prislopinti sąnaudų augimą ir dėl to ketvirtadaliu padidinti EBITDA. „Olainfarm“ įvertinimas yra vos 5,1x prognozuojamos 2019 m. EBITDA, arba pernelyg konservatyvus. Rekomenduojame „pirkti“ „Olainfarm“ su padidinta 8,5 eurų tiksline kaina.

Daugiau informacijos apie „Swedbank“ Baltijos akcijų analizės produktus rasite čia.

Parsisiųskite „Swedbank“ programėlę išmaniajam telefonui

Apple parduotuve

Apple telefonams

Google play

Android telefonams
Reikia pagalbos?
Privatiems klientams:
1884
Verslo klientams:
1633
Informacija el. paštu:
info@swedbank.lt
Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. cookies). Paspaudę mygtuką „Sutinku“ arba naršydami toliau patvirtinsite savo sutikimą. Bet kada galėsite atšaukti savo sutikimą pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Susipažinkite su slapukų politika.