Žinių terasa

Silvano Fashion Group: įstrigo ilgam

2019-01-16

Nepaliaujamas veiklos efektyvinimas

Trečiąjį šių metų ketvirtį Estijos drabužių bendrovės „Silvano Fashion Group“ (SFG) EBITDA padidėjo 4,9 proc. iki 5,3 mln. eurų ir atitiko mūsų prognozę. Antrąjį šių metų ketvirtį bendrojo pelno marža siekė 57,9 proc. arba aukščiausią kada nors fiksuotą lygį, todėl bendrojo pelno maržos sumažėjimas iki 55,8 proc. trečiąjį ketvirtį mūsų nenustebino (palyginti su 2017 m. trečiuoju ketvirčiu bendrojo pelno marža 3,8 procentinio punkto padidėjo). Didžiausią teigiamą įtaką bendrajam pelningumui darė veiklos efektyvinimo priemonės, inicijuotos šių metų pradžioje, kurios padėjo kompensuoti apie 5,5 proc. mažesnius pardavimus. Didžiausią neigiamą įtaką pardavimams darė SFG parduotuvių tinklo Baltarusijoje susitraukimas. Trečiąjį šių metų ketvirtį SFG patyrė 1,7 mln. eurų nuostolių dėl valiutų kursų pasikeitimo. Dėl to bendrovės grynasis pelnas smuko 43,2 proc. iki 2,2 mln. eurų ir buvo apie 21 proc. mažesnis už mūsų prognozę.

Sunkumai auginant nuosavų parduotuvių tinklą Rusijoje

Dėl dramatiškai susilpnėjusios Rusijos vartotojų perkamosios galios SFG nuosavų parduotuvių tinklas didžiausioje bendrovės rinkoje nustojo augti (per ketvirtį parduotuvių skaičius nepakito ir siekė 40). Manome, kad bendrovei yra vis sunkiau rasti geras vietas, kuriose parduotuvių įsikūrimas leis pasiekti pelningumą per aštuonis veiklos mėnesius. Mes vis dar tikimės, kad SFG pavyks palaipsniui išauginti nuosavų parduotuvių tinklą Rusijoje nuo 40 iki 50 ir padidinti metinius pardavimus šioje rinkoje iki maždaug 3 mlrd. rublių. Tačiau manome, kad tai užtruks ir savo prognozėse šio tikslo įgyvendinimą atidėjome dar metams, iki 2020 m.

Kuklesni lūkesčiai

Atsižvelgdami į didesnį nei prieš tai prognozavome nuostolį dėl valiutų kursų pasikeitimo, sumažinome 2018 m. prognozuojamą grynąjį pelną nuo 11 mln. eurų iki 10 mln. eurų. Dėl lėtesnės nuosavų parduotuvių tinklo plėtros Rusijoje mes apie 2-3 proc. sumažinome 2019 m. prognozuojamus pardavimus ir EBITDA, o 2019 m. prognozuojamą grynąjį pelną – 10 proc. iki 9 mln. eurų. Mes atitinkamai pakoregavome tikslinę kainą nuo 3 eurų iki 2,7 eurų, kuri atspindi 2018 metams prognozuojamą bendrovės EBITDA 4,7x. Manome, kad dabartinė rinkos kaina yra teisinga. Mes palikome „neutralią“ rekomendaciją.

Daugiau informacijos apie „Swedbank“ Baltijos akcijų analizės produktus rasite čia.

Parsisiųskite „Swedbank“ programėlę išmaniajam telefonui

Apple parduotuve

Apple telefonams

Google play

Android telefonams
Reikia pagalbos?
Privatiems klientams:
1884
Verslo klientams:
1633
Informacija el. paštu:
info@swedbank.lt
Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. cookies). Paspaudę mygtuką „Sutinku“ arba naršydami toliau patvirtinsite savo sutikimą. Bet kada galėsite atšaukti savo sutikimą pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Susipažinkite su slapukų politika.