Žinių terasa

Baltic Horizon: dovanų metas

2019-01-30

Didesnės teisinės išlaidos prislopino pelno augimą, išmokos fondo dalyviams vėl padidėjo

Trečiąjį praėjusių metų ketvirtį nekilnojamojo turto (NT) investicinis fondas „Baltic Horizon“ (toliau – fondas) grynąsias nuomos pajamas, lyginant su prieš tai buvusiu ketvirčiu, padidino 0,2 mln. eurų iki 3,8 mln. eurų. Tam didžiausią įtaką darė Rygos „LNK“ verslo centro įsigijimas, įvykdytas rugpjūčio 15 d. Tačiau veiklos pelnas per ketvirtį padidėjo tik 0,1 mln. eurų iki 3,1 mln. eurų ir buvo apie 3 proc. mažesnis už mūsų prognozę. Neigiamą įtaką veiklos pelnui darė per ketvirtį keturgubai išaugusios teisinės išlaidos (iki 0,2 mln. eurų), kurios, mūsų manymu, buvo susijusios su antrąjį ketvirtį įgyvendintu obligacijų platinimu. Grynasis pelnas per ketvirtį sumažėjo 0,4 mln. eurų iki 2,2 mln. eurų. Reikia pažymėti, kad antrąjį šių metų ketvirtį fondo grynąjį pelną dirbtinai „išpūtė“ vienkartinis 0,5 mln. eurų pelnas iš fondo NT objektų pervertinimo. Svarbiausia, solidūs rezultatai leido „Baltic Horizon“ penktą ketvirtį iš eilės padidinti išmokas fondo dalyviams (dividendus). Lapkričio 22 d. fondas išmokėjo 0,026 eurų fondo vienetui (2,1 mln. eurų iš viso). Tikimės, kad 2018 m. „Baltic Horizon“ skirs 0,10 eurų dividendus (7,6 proc. pajamingumas).

Daugiau gerų naujienų

Spalio 22 d. „Baltic Horizon“ paskelbė, kad planuoja vykdyti neviešą fondo vienetų platinimą su tikslu pritraukti iki 20 mln. eurų. Pritrauktos lėšos didžiąja dalimi bus nukreiptos naujų objektų įsigijimui. Be to, fondas dalį lėšų nukreips savo portfelyje esančių objektų vystymui. Be jau paskelbto „Coca Cola Plaza“ ir „Tallinna Postimaja“ jungtuvių projekto, fondas turi galimybę išplėsti dar keturis objektus: „Upmalas Biroji“ ir „Vainodos I“ Rygoje, „G4S“ Taline ir „Domus PRO“ Vilniuje. Bendra visų projektų vertė siekia 70 mln. eurų. Mūsų skaičiavimais, neviešo platinimo metu pritrauktas kapitalas (20 mln. eurų nuosavas kapitalas ir atitinkamo dydžio skolintos lėšos) leis fondui padidinti dividendus maždaug 2 centais iki 0,12–0,13 centų (fondo vienetui). Kol platinimas nesibaigė, mūsų atliktos prognozės lieka beveik nepakeistos. Trečiąjį praėjusių metų ketvirtį grynųjų aktyvų vertė fondo vienetui sudarė 1,38 eurų, arba maždaug 5 proc. daugiau negu fondo vieneto kaina rinkoje.

Daugiau informacijos apie „Swedbank“ Baltijos akcijų analizės produktus rasite čia.

Šiame straipsnyje pateikta rekomendacija ir tikslinė kaina yra pagrįstos akcijos analize, kuri buvo paskelbta 2018 m. lapkričio 14 d. 14.17 val. Tačiau tai gali būti ne paskutinė paskelbta akcijos analizė. Naujausios akcijų rekomendacijos ir tikslinės kainos yra prieinamos tik „Swedbank“ mokamos analizės klientams.

Parsisiųskite „Swedbank“ programėlę išmaniajam telefonui

Apple parduotuve

Apple telefonams

Google play

Android telefonams
Reikia pagalbos?
Privatiems klientams:
1884
Verslo klientams:
1633
Informacija el. paštu:
info@swedbank.lt
Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. cookies). Paspaudę mygtuką „Sutinku“ arba naršydami toliau patvirtinsite savo sutikimą. Bet kada galėsite atšaukti savo sutikimą pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Susipažinkite su slapukų politika.