Žinių terasa

Tallinna Sadam: dirba be sustojimo

2019-01-22

Pajamos auga visuose segmentuose

Šių metų trečiąjį ketvirtį Talino jūrų uosto (TSM) bendrosios pajamos padidėjo 19 proc. iki 38,9 mln. eurų ir buvo apie 7 proc. didesnės už mūsų prognozę. EBITDA šoktelėjo beveik 39 proc. iki 23,7 mln. eurų ir 21 proc. viršijo mūsų prognozę. Kaip ir buvo tikėtasi, stiprus krovos ir laivybos paslaugų apimčių augimas bei papildomos pajamos iš ledlaužio „Botnica“ nuomos leido TSM padidinti pajamas tik 12 proc. Šių metų trečiąjį ketvirtį į TSM įplaukusių laivų skaičius sumažėjo 5 proc., tačiau bendras jų tonažas, pagal kurį yra skaičiuojamos rinkliavos, buvo didesnis (trečiąjį ketvirtį TSM aplankė keli stambūs tanklaiviai) ir leido TSM surinkti daugiau rinkliavų. Dėl šios priežasties, TSM bendrosios pajamos ženkliai viršijo mūsų prognozę.

EBITDA padidėjo daugiau už pajamas

Skaičiuojame, kad šių metų trečiąjį ketvirtį TSM tvari EBITDA (eliminuojant vienkartines išlaidas) padidėjo apie 6,8 mln. eurų arba daugiau už pajamas (6,2 mln. eurų). Didžiausią teigiamą įtaką tokiam rezultatui darė apie 10 proc. per metus sumažėjusios veiklos sąnaudos (priežiūros ir remonto išlaidos, nuoma ir t. t.). Be to, EBITDA buvo ženkliai didesnė už prognozę, nes tikėjomės, kad TSM patirs didesnes išlaidas, susijusias su keltų administravimu ir laivo nuoma Šiaurės Kanadoje.

Dėl sumažintų prognozuojamų sąnaudų padidinome tikslinę kainą

Galima teigti, kad 2018 m. TSM skystų krovinių gabenimo apimčių augimas buvo trumpalaikis. Dėl to prognozuojame, kad 2019 m. Talino jūrų uosto krovos apimtys mažės 5 proc. Tačiau tikėtina, kad šį neigiamą efektą leis kompensuoti augsiančios keleivių gabenimo apimtys ir papildomos pajamos iš ledlaužio „Botnica“ nuomos. Prognozuojame, kad 2019 m. bendrosios pajamos padidės 1 proc. iki 131 mln. eurų. Dėl kiek sumažintų prognozuojamų sąnaudų, padidinome 2018-2020 m. EBITDA prognozes. Tai leido pakelti tikslinę kainą iki 2,3 eurų (2,2). Rekomenduojame „pirkti“ TSM akcijas.

Daugiau informacijos apie „Swedbank“ Baltijos akcijų analizės produktus rasite čia.

Parsisiųskite „Swedbank“ programėlę išmaniajam telefonui

Apple parduotuve

Apple telefonams

Google play

Android telefonams
Reikia pagalbos?
Privatiems klientams:
1884
Verslo klientams:
1633
Informacija el. paštu:
info@swedbank.lt
Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. cookies). Paspaudę mygtuką „Sutinku“ arba naršydami toliau patvirtinsite savo sutikimą. Bet kada galėsite atšaukti savo sutikimą pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Susipažinkite su slapukų politika.