Žinių terasa

Baltic Horizon: teigiamai vertiname „Duetto II“ įsigijimą

2019-03-07

Prekybos NT grynosios nuomos pajamos nepakito, grynąjį pelną išpūtė turto vertės padidėjimas

Ketvirtąjį praėjusių metų ketvirtį nekilnojamojo turto (NT) investicinis fondas „Baltic Horizon“ (toliau – fondas) grynąsias nuomos pajamas, lyginant su prieš tai buvusiu ketvirčiu, padidino 0,1 mln. eurų iki 3,9 mln. eurų, arba 6 proc. mažiau už mūsų prognozę. Vos pastebimam augimui didžiausią teigiamą įtaką darė Rygos „LNK“ verslo centro įsigijimas, įvykdytas rugpjūčio 15 d. Tačiau fondo grynosios nuomos pajamos iš prekybinės paskirties NT objektų per ketvirtį liko stabilios (1,6 mln. eurų). Tikėjomės dosnesnio uždarbio paskutinį metų ketvirtį. Skaičiuojame, kad veiklos pelnas per ketvirtį nepakito ir sudarė 3,1 mln. eurų ir buvo 11 proc. mažesnis už mūsų prognozę. Kita vertus, grynasis pelnas per ketvirtį šoktelėjo 61 proc. iki 3,5 mln. eurų. Grynąjį pelną dirbtinai „išpūtė“ vienkartinis 1,5 mln. eurų pelnas iš fondo NT objektų pervertinimo. Be to, „Baltic Horizon“ šeštą ketvirtį iš eilės padidino išmokas fondo dalyviams (dividendus). Kovo 14 d. fondas išmokės 0,027 eurų fondo vienetui (2,1 mln. eurų iš viso).

Teigimas „Duetto II“ įsigijimo efektas amortizuoja sumažintas prekybos NT prognozes

Gruodžio 13 d. „Baltic Horizon“ išplatino 5 metų trukmės 10 mln. eurų vertės obligacijų emisiją su 4,25 proc. metinėmis palūkanomis. Pritrauktos lėšos didžiąja dalimi bus nukreiptos verslo centro „Duetto II“ Vilniuje įsigijimui (sandorį planuojama užbaigti kovo mėnesį). Įsigijimo kaina lygi 18,3 mln. eurų, preliminarus pajamingumas sudaro 7,1 proc. Skaičiuojame, kad po verslo centro įsigijimo fondo grynosios nuomos pajamos padidės apie 1,3 mln. eurų. Atsižvelgdami į ketvirtojo ketvirčio rezultatus ir planuojamą „Duetto II“ įsigijimą, 2–3 proc. pakėlėme 2019 m. prognozuojamas grynąsias nuomos pajamas ir prognozuojamą veiklos pelną, tačiau beveik nepakeitėme prognozuojamo grynojo pelno (9,4 mln. eurų). Tikimės, kad 2019 m. „Baltic Horizon“ skirs 0,10 eurų dividendams (7,5 proc. pajamingumas). Rekomenduojame „pirkti“ „Baltic Horizon“ su 1,60 eurų tiksline kaina.

Daugiau informacijos apie „Swedbank“ Baltijos akcijų analizės produktus rasite čia.

Šiame straipsnyje pateikta rekomendacija ir tikslinė kaina yra pagrįstos akcijos analize, kuri buvo paskelbta 2019 m. vasario 19 d. 18.32 val. Tačiau tai gali būti ne paskutinė paskelbta akcijos analizė. Naujausios akcijų rekomendacijos ir tikslinės kainos yra prieinamos tik „Swedbank“ mokamos analizės klientams.

Parsisiųskite „Swedbank“ programėlę išmaniajam telefonui

Apple parduotuve

Apple telefonams

Google play

Android telefonams
Reikia pagalbos?
Privatiems klientams:
1884
Verslo klientams:
1633
Informacija el. paštu:
info@swedbank.lt
Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. cookies). Paspaudę mygtuką „Sutinku“ arba naršydami toliau patvirtinsite savo sutikimą. Bet kada galėsite atšaukti savo sutikimą pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Susipažinkite su slapukų politika.