Žinių terasa

Apranga: spaudimas padidėjo

2019-03-18

Rezultatai nesulaukė dėmesio

Ketvirtąjį praėjusių metų ketvirtį „Aprangos“ EBITDA ir grynasis pelnas beveik nepakito ir atitinkamai siekė 5,6 mln. eurų ir 3,4 mln. eurų (tiek, kiek mes tikėjomės). Iš vienos pusės, bendrovei pavyko sustabdyti penkis ketvirčius iš eilės trunkantį bendrojo pelno maržos mažėjimą. Ketvirtąjį praėjusių metų ketvirtį bendrojo pelno marža nepakito ir siekė 46,3 proc. Manome, kad tam didžiausią teigiamą įtaką darė didesni pardavimai „Zara“ parduotuvėse (šis prekės ženklas pasižymi aukštesniu pelningumu palyginti su kitais „Aprangos“ atstovaujamais prekės ženklais) ir mažesni pardavimui išparduotuvėse. Iš kitos pusės, bendrovės veiklos kaštų augimas siekė 3,4 proc., t.y. beveik tiek pat, kiek augo pardavimai, dėl padidėjusių atlyginimų ir nuomos.

Rinkos dalis Lietuvoje sumažėjo

2018 m. „Aprangos“ palyginamieji (angl. like-for-like) pardavimai padidėjo vos 0,4 proc. (2017m. +0,5 proc.), arba gerokai mažiau už 1,7 proc. vidutinį palyginamųjų pardavimų augimą 2013–2016 m. Be to, bendrovės rinkos dalis antrus metus iš eilės namų rinkoje Lietuvoje mažėjo 1,7 proc. punkto iki 22,7 proc. Manome, kad „Aprangos“ verslo modelis patiria vis didėjantį spaudimą ir tikimės mažesnės nuosavo kapitalo grąžos (ROE) 2019–2021 m.

Mūsų nuomonė

Atsižvelgdami į ketvirtojo ketvirčio rezultatus, 1 proc. sumažinome 2019 m. prognozuojamą EBITDA ir grynąjį pelną. Tikimės, kad 2019 m. EBITDA padidės 3,7 proc., o grynasis pelnas dėl prognozuojamo didesnio nusidėvėjimo sumažės 4 proc.. Taip pat tikimės, kad dėl ambicingos plėtros „Apranga“ sumažins dividendus už 2018 m. iki 0,10 eurų akcijai (nuo 0,17 eurų). Taigi, palikome „neutralią“ rekomendaciją ir 1,80 eurų tikslinę kainą.

Daugiau informacijos apie „Swedbank“ Baltijos akcijų analizės produktus rasite čia.

Šiame straipsnyje pateikta rekomendacija ir tikslinė kaina yra pagrįstos akcijos analize, kuri buvo paskelbta 2019 m. kovo 5 d. 11.00 val. Tačiau tai gali būti ne paskutinė paskelbta akcijos analizė. Naujausios akcijų rekomendacijos ir tikslinės kainos yra prieinamos tik „Swedbank“ mokamos analizės klientams.

Parsisiųskite „Swedbank“ programėlę išmaniajam telefonui

Apple parduotuve

Apple telefonams

Google play

Android telefonams
Reikia pagalbos?
Privatiems klientams:
1884
Verslo klientams:
1633
Informacija el. paštu:
info@swedbank.lt
Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. cookies). Paspaudę mygtuką „Sutinku“ arba naršydami toliau patvirtinsite savo sutikimą. Bet kada galėsite atšaukti savo sutikimą pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Susipažinkite su slapukų politika.