Žinių terasa

Tallinna Vesi: tarifų ginčo atomazga artėja

2019-09-05

Antrąjį ketvirtį – jokių siurprizų

Antrąjį šių metų ketvirtį Estijos sostinės vandens tiekėjos „Tallinna Vesi“ pajamos augo vos 1 proc. iki 16,1 mln. eurų. Tam didžiausią įtaką darė didesnės vandens tiekimo apimtys. Vandens tiekimo tarifai yra užšaldyti nuo 2011 m., tačiau bendrovė tikisi, kad ketvirtąjį ketvirtį pagaliau įsigalios sumažinti tarifai. Antrąjį šių metų ketvirtį bendrovė patyrė 0,7 mln. eurų papildomų teisinių išlaidų, o tai neigiamai paveikė pelningumą. Bendrovės EBITDA sumažėjo 10 proc. iki 8,1 mln. eurų ir beveik atitiko mūsų prognozę (8 mln. eurų). Grynasis pelnas sumažėjo 2,6 mln. eurų, iki 2,8 mln. eurų. Tai lėmė ir išaugęs pelno mokestis dėl padidintų dividendų.

Dėl tarifų mažinimo bendrovė neteks apie 10 mln. eurų pajamų

Birželio 19 d. Talino apygardos administracinis teismas atmetė „Tallinna Vesi“ skundą dėl kompensacijos už 2013–2017 m. negautas pajamas. Šį sprendimą bendrovė apskundė Estijos Aukščiausiajam Teismui. Mes neprognozuojame, kad naujas skundas turės įtakos rezultatams. Manome, kad vandens tiekimo tarifai bus sumažinti taip, kaip pasiūlė Estijos Konkurencijos taryba (KT). Prognozuojame, kad ketvirtojo ketvirčio viduryje įsigalios sumažinti tarifai ir nuo 2020 m. bendrovės pajamos sumažės apie 10 mln. eurų.

Palikome 10 eurų tikslinę kainą

Atsižvelgdami į antrojo ketvirčio rezultatus, mes tik neženkliai pakoregavome savo prognozes. Tikimės, kad už 2019 m. prognozuojami dividendai sieks 0,75 eurų akcijai (buvo 0,6). Mes rekomenduojame „parduoti“ „Tallinna Vesi“ su 10 eurų tiksline kaina.

Daugiau informacijos apie „Swedbank“ Baltijos akcijų analizės produktus rasite čia.

Šiame straipsnyje pateikta rekomendacija ir tikslinė kaina yra pagrįstos akcijos analize, kuri buvo paskelbta 2019 m. rugpjūčio 1 d. 17.44 val. Tačiau tai gali būti ne paskutinė paskelbta akcijos analizė. Naujausios akcijų rekomendacijos ir tikslinės kainos yra prieinamos tik „Swedbank“ mokamos analizės klientams.

Parsisiųskite „Swedbank“ programėlę išmaniajam telefonui

Apple parduotuve

Apple telefonams

Google play

Android telefonams
Reikia pagalbos?
Privatiems klientams:
1884
Verslo klientams:
1633
Informacija el. paštu:
info@swedbank.lt
Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. cookies). Paspaudę mygtuką „Sutinku“ arba naršydami toliau patvirtinsite savo sutikimą. Bet kada galėsite atšaukti savo sutikimą pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Susipažinkite su slapukų politika.