Žinių terasa

Tallinna Vesi: kas už tai mokės?

2019-06-11

Išaugusios vandens tiekimo apimtys

Pirmąjį šių metų ketvirtį Estijos sostinės vandens tiekėjos „Tallinna Vesi“ pajamos augo 4,2 proc. iki 14,7 mln. eurų ir buvo 1,7 proc. didesnės už mūsų prognozę. Tam didžiausią įtaką darė 2 proc. didesnės nei tikėjomės vandens tiekimo apimtys. Taip pat prie rezultatų augimo prisidėjo aktyvesnė vandentiekio plėtra ir išaugusios asfaltavimo apimtys. Nepaisant pabrangusios elektros ir padidėjusių išlaidų vandens tiekimo tinklo priežiūrai, bendrovės EBITDA augo 2,1 proc. iki 8,4 mln. eurų ir buvo 1,9 proc. didesnė už mūsų prognozę. Tam didžiausią teigiamą įtaką darė sumažėjusios teisinės išlaidos.

Tikimės, kad sumažinti tarifai įsigalios trečiąjį ketvirtį

Vandens tiekimo tarifai yra užšaldyti nuo 2011 m., kadangi Estijos Konkurencijos taryba (KT) atidėjo mažesnių tarifų taikymą kol yra nagrinėjama bendrovės paraiška dėl naujų tarifų. Mes tikimės, kad sumažinti tarifai įsigalios šių metų trečiąjį ketvirtį. Tuo metu birželį Tarptautinis Arbitražo Teismas paskelbs savo sprendimą dėl skundo, pateikto 2014 m. spalį.

Palikome 10 eurų tikslinę kainą

Atsižvelgdami į pirmojo ketvirčio rezultatus, šiek tiek padidinome 2019 m. prognozuojamas pajamas ir EBITDA, tačiau 2020 m. mūsų prognozės liko nepakeistos. Atsižvelgdami į 16-ojo Tarptautinio finansinės atskaitomybės standarto (TFAS 16) įsigaliojimą, mes tik neženkliai pakoregavome savo prognozes, nes bendrovės finansinės nuomos sutarčių vertė pirmąjį šių metų ketvirtį siekė vos 0,7 mln. eurų. Bendrovė siūlo išmokėti 0,75 eurų akcijai už 2018 m. (62 proc. 2018 m. uždirbto grynojo pelno), nors mes tikėjomės 0,90 eurų akcijai. Mes rekomenduojame „parduoti“ „Tallinna Vesi“ su 10 eurų tiksline kaina.

Daugiau informacijos apie „Swedbank“ Baltijos akcijų analizės produktus rasite čia.

Šiame straipsnyje pateikta rekomendacija ir tikslinė kaina yra pagrįstos akcijos analize, kuri buvo paskelbta 2019 m. gegužės 7 d. 17.42 val. Tačiau tai gali būti ne paskutinė paskelbta akcijos analizė. Naujausios akcijų rekomendacijos ir tikslinės kainos yra prieinamos tik „Swedbank“ mokamos analizės klientams.

Parsisiųskite „Swedbank“ programėlę išmaniajam telefonui

Apple parduotuve

Apple telefonams

Google play

Android telefonams
Reikia pagalbos?
Privatiems klientams:
1884
Verslo klientams:
1633
Informacija el. paštu:
info@swedbank.lt
Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. cookies). Paspaudę mygtuką „Sutinku“ arba naršydami toliau patvirtinsite savo sutikimą. Bet kada galėsite atšaukti savo sutikimą pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Susipažinkite su slapukų politika.