Žinių terasa

Tallinna Sadam: gera pradžia

2019-04-12

EBITDA 9 proc. viršijo mūsų prognozę

Ketvirtąjį praėjusių metų ketvirtį Talino jūrų uosto (TSM) bendrosios pajamos padidėjo 9 proc. iki 29,6 mln. eurų ir iš esmės atitiko mūsų prognozę. Šiek tiek didesnės nei prognozavome pajamos iš ledlaužio „Botnica“ nuomos Kanadoje padidino šio segmento EBITDA apie 0,9 mln. eurų, o tai leido padidinti bendrą EBITDA apie 2,5 mln. eurų iki 14,8 mln. eurų arba 1,3 mln. eurų daugiau už mūsų prognozę.

Veiklos pelnas išaugo šešis kartus

Ketvirtąjį praėjusių metų ketvirtį bendrovės veiklos pelnas išaugo beveik šešis kartus iki 9 mln. eurų. Tam teigiamą įtaką darė padidėjusi EBITDA. Be to, ketvirtąjį 2017 m. ketvirtį TSM patyrė vienkartinį 6 mln. eurų nuostolį dėl ledlaužio „Botnica“ vertės sumažėjimo ir tai dirbtinai sumažino palyginamąją bazę. Bendrovės grynasis pelnas padidėjo 7,6 mln. iki 8,6 mln. eurų ir buvo 1 mln. eurų didesnis už mūsų prognozę.

Dėl ženkliai padidėjusios akcijos kainos sumažinome rekomendaciją iki „neutralios“

Atsižvelgdami į didesnę nei tikėjomės ledlaužio „Botnica“ frachto kainą, padidinome 2019 m. prognozuojamas šio laivo nuomos pajamas. Tuo pačiu metu šiek tiek sumažinome 2019 m. prognozuojamus keleivių srautus. Prognozuojame, kad 2019 m. TSM investuos 27 mln. eurų „D“ terminalo atnaujinimui Talino senamiesčio uoste ir pradės vystyti terminalą kruizo laivams (po sezono pabaigos). 2018-2020 m. prognozuojami dividendai siekia 0,13 eurų akcijai. Tai reiškia, kad išmokų santykis su grynuoju pelnu sumažės nuo 118 proc. (už 2018 m.) iki 80 proc. (už 2019–20 m.), o tai yra kontroliuojančio akcininko Estijos valstybės siektinas ilgalaikis lygis. Mes palikome TSM 2,3 eurų tikslinę kainą, bet dėl ženkliai padidėjusios akcijos kainos biržoje sumažinome rekomendaciją nuo „pirkti“ iki „neutralios“.

Daugiau informacijos apie „Swedbank“ Baltijos akcijų analizės produktus rasite čia.

Šiame straipsnyje pateikta rekomendacija ir tikslinė kaina yra pagrįstos akcijos analize, kuri buvo paskelbta 2019 m. kovo 6 d. 15.40 val. Tačiau tai gali būti ne paskutinė paskelbta akcijos analizė. Naujausios akcijų rekomendacijos ir tikslinės kainos yra prieinamos tik „Swedbank“ mokamos analizės klientams.

Parsisiųskite „Swedbank“ programėlę išmaniajam telefonui

Apple parduotuve

Apple telefonams

Google play

Android telefonams
Reikia pagalbos?
Privatiems klientams:
1884
Verslo klientams:
1633
Informacija el. paštu:
info@swedbank.lt
Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. cookies). Paspaudę mygtuką „Sutinku“ arba naršydami toliau patvirtinsite savo sutikimą. Bet kada galėsite atšaukti savo sutikimą pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Susipažinkite su slapukų politika.