Žinių terasa

Tallinna Sadam: atoslūgis

2019-07-16

Intensyvus „Tallink“ laivų remontas ir mažesnės skystų krovinių apimtys

Pirmąjį šių metų ketvirtį Talino jūrų uosto (TSM) bendrosios pajamos sumažėjo 3 proc. iki 28,5 mln. eurų ir buvo 4 proc. mažesnės už mūsų prognozę. Didžiausią neatitikimą (-0,9 mln. eurų), palyginti su mūsų prognoze, parodė krovinių gabenimo verslas. Mes tikėjomės, kad pirmąjį šių metų ketvirtį 6 proc. padidėjęs į TSM įplaukusių krovininių laivų skaičius leido surinkti daugiau rinkliavų, tačiau bendras įplaukusių krovininių laivų tonažas, pagal kurį yra skaičiuojamos rinkliavos, buvo mažesnis, kadangi pirmąjį ketvirtį TSM aplankė mažesni laivai, palyginti su tuo pačiu laikotarpiu pernai. Atitinkamai pajamos iš rinkliavų sumažėjo 0,5 mln. eurų (mes tikėjomės 0,3 mln. eurų padidėjimo). Pajamų sumažėjimas keleivių gabenimo verslo segmente atitiko mūsų lūkesčius. Pirmąjį šių metų ketvirtį keltų bendrovė „Tallink“ (pagrindinis TSM klientas) vykdė intensyvų laivų remontą, o tai neigiamai paveikė keleivių srautus.

Didelės fiksuotos sąnaudos apkarpė pelningumą

Kadangi TSM kintamų sąnaudų proporcija yra santykiniai nedidelė, pajamų mažėjimas daro tiesioginę neigiamą įtaką pelningumui. Pirmąjį šių metų ketvirtį bendrovės EBITDA sumažėjo 4 proc. iki 17 mln. eurų ir buvo 2,6 proc. mažesnė už mūsų prognozę. Kuro kainos ir infliacijos indeksavimas padėjo 2 proc. padidinti ledlaužio „Botnica“ pajamas, bet nekompensavo kitų sąnaudų padidėjimo, o tai neigiamai paveikė šio verslo segmento pelningumą – EBITDA sumažėjo 0,2 mln. eurų.

Dabartinis įvertinimas yra teisingas

Atsižvelgdami į mažesnes nei tikėjomės uosto rinkliavas, 1 proc. sumažinome 2019 m. prognozuojamas pajamas. Mes tikimės, kad 2019 m. EBITDA sieks 71 mln. eurų. Manome, kad TSM įvertinimas yra teisingas – 10x prognozuojamos 2019 m. EBITDA ir 14x prognozuojamo 2019 m. grynojo pelno. Mes pakoregavome tikslinę kainą iki 2,2 eurų (buvo 2,30), bet palikome „neutralią“ rekomendaciją.

Daugiau informacijos apie „Swedbank“ Baltijos akcijų analizės produktus rasite čia.

Šiame straipsnyje pateikta rekomendacija ir tikslinė kaina yra pagrįstos akcijos analize, kuri buvo paskelbta 2019 m. gegužės 24 d. 10.43 val. Tačiau tai gali būti ne paskutinė paskelbta akcijos analizė. Naujausios akcijų rekomendacijos ir tikslinės kainos yra prieinamos tik „Swedbank“ mokamos analizės klientams.

Parsisiųskite „Swedbank“ programėlę išmaniajam telefonui

Apple parduotuve

Apple telefonams

Google play

Android telefonams
Reikia pagalbos?
Privatiems klientams:
1884
Verslo klientams:
1633
Informacija el. paštu:
info@swedbank.lt
Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. cookies). Paspaudę mygtuką „Sutinku“ arba naršydami toliau patvirtinsite savo sutikimą. Bet kada galėsite atšaukti savo sutikimą pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Susipažinkite su slapukų politika.