Žinių terasa

Tallinna Kaubamaja: kol kas jokio nuovargio

2019-02-27

Pajamų augimas ir padidėjusi bendrojo pelno marža

Ketvirtąjį praėjusių metų ketvirtį Estijos mažmeninės prekybos grupė „Tallinna Kaubamaja“ (TKM) gavo 182,4 mln. eurų pajamų, arba 4,2 proc. daugiau nei tuo pačiu laikotarpiu prieš metus bei 0,3 proc. viršijo mūsų prognozę. Grupės EBITDA padidėjo 1,8 proc. iki 15 mln. eurų ir buvo 0,5 mln. eurų didesnė už mūsų prognozę. Labiausiai mus nustebino universalinių parduotuvių segmentas, kurio pajamos po tris ketvirčius trukusio mažėjimo atsitiesė 1,8 proc. Be to, nustebino grupės bendrojo pelningumo padidėjimas – ketvirtąjį praėjusių metų ketvirtį bendrojo pelno marža augo 0,4 proc. punkto iki 27,2 proc.

Universalinių parduotuvių segmento blizgesys

Ketvirtąjį praėjusių metų ketvirtį Universalinių parduotuvių segmento EBITDA išaugo 24 proc. iki 3,3 mln. eurų. Tam didžiausią teigiamą įtaką darė stiprūs Kalėdų laikotarpio pardavimai ir sėkminga „Osturalli“ pardavimų skatinimo akcija. Be to, šis verslo segmentas uždarė vieną grožio prekių parduotuvę, o tai sumažino veiklos sąnaudas. Ketvirtąjį praėjusių metų ketvirtį TKM pervertino dalį savo nekilnojamojo turto, o tai leido 0,2 mln. eurų padidinti grynąjį pelną ir 15,3 mln. pridėti prie nuosavo kapitalo.

Tikimės neženklaus EBITDA sumažėjimo 2019 m.

Tikimės, kad pirmąjį šių metų pusmetį TKM pajamų augimas bus didžiąja dalimi organinis, o antrąjį pusmetį pajamų augimui pagreitį suteiks trijų naujų automobilių prekybos ir aptarnavimo centrų atidarymas. Tai mums leidžia tikėtis 4,6 proc. metinio pajamų augimo, o tai būtų žemiau vidutinio 5,4 proc. augimo, fiksuoto 2011–2018 m. Įvertinus neigiamą augančių sąnaudų įtaką, mes prognozuojame, kad 2019 m. EBITDA sumažės iki 49,8 mln. eurų (nuo 50,7 mln. eurų). Kadangi mūsų prognozės buvo tik neženkliai pakeistos, palikome TKM 9,3 eurų tikslinę kainą ir „neutralią“ rekomendaciją.

Daugiau informacijos apie „Swedbank“ Baltijos akcijų analizės produktus rasite čia.

Šiame straipsnyje pateikta rekomendacija ir tikslinė kaina yra pagrįstos akcijos analize, kuri buvo paskelbta 2019 m. sausio 29 d. 08.25 val. Tačiau tai gali būti ne paskutinė paskelbta akcijos analizė. Naujausios akcijų rekomendacijos ir tikslinės kainos yra prieinamos tik „Swedbank“ mokamos analizės klientams.

Parsisiųskite „Swedbank“ programėlę išmaniajam telefonui

Apple parduotuve

Apple telefonams

Google play

Android telefonams
Reikia pagalbos?
Privatiems klientams:
1884
Verslo klientams:
1633
Informacija el. paštu:
info@swedbank.lt
Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. cookies). Paspaudę mygtuką „Sutinku“ arba naršydami toliau patvirtinsite savo sutikimą. Bet kada galėsite atšaukti savo sutikimą pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Susipažinkite su slapukų politika.