Žinių terasa

Tallinna Kaubamaja: išaugusios veiklos sąnaudos stiprioje rinkoje

2019-05-17

Stipri mažmeninės prekybos rinka padėjo auginti pajamas, tačiau automobilių pardavimai mažėjo

Pirmąjį šių metų ketvirtį Estijos mažmeninės prekybos grupė „Tallinna Kaubamaja“ (TKM) gavo 163,7 mln. eurų pajamų, arba 2,6 proc. daugiau nei tuo pačiu laikotarpiu prieš metus. Dėl 4,5 proc. sumažėjusių grupės automobilių prekybos segmento pardavimų (mes tikėjomės 6 proc. augimo) bendrosios pajamos buvo 1,8 proc. mažesnės už mūsų prognozę. Be to, mus šiek tiek nuvylė apie 14 proc. sumažėję avalynės segmento pardavimai, kuriems neigiamą įtaką darė kai kurių TKM parduotuvių uždarymas dėl remonto darbų. Tuo metu prekybos centrų tinklo „Selver“ pardavimai augo 5 proc. ir atitiko mūsų prognozę.

Išaugusios veiklos sąnaudos mažino pelningumą

Pirmąjį šių metų ketvirtį stiprus vartojimas šalyje leido padidinti bendrojo pelno maržą apie 30 proc. p., tačiau dėl augančių sąnaudų visų grupės verslo segmentų pelningumas mažėjo. Skaičiuojame, kad dėl 8,8 proc. išaugusio vidutinio atlyginimo grupės išlaidos darbuotojams padidėjo 9,2 proc. arba 1,5 mln. eurų. Be to, nuomos sąnaudos išaugo 6 proc. (0,3 mln. eurų), o rinkodaros išlaidos padidėjo 14 proc. (0,3 mln. eurų). Eliminavus 16-ojo Tarptautinio finansinės atskaitomybės standarto (TFAS 16) taikymo įtaką (nuo 2019 m. sausio 1 d. nuomos išlaidos priskiriamos prie nusidėvėjimo ir amortizacijų sąnaudų), grupės EBITDA sumažėjo 11,5 proc. iki 8,5 mln. eurų ir buvo 11,9 proc. mažesnė už mūsų prognozę.

Neženkliai sumažinome pinigų srautų prognozes

Atsižvelgdami į prastesnius nei tikėjomės automobilių prekybos segmento pardavimus, mes 1 proc. sumažinome 2019 m. prognozuojamus pardavimus, o dėl išaugusių veiklos sąnaudų neženkliai sumažinome pinigų srautų prognozes. Galiausiai, atsižvelgdami į TFAS 16 įsigaliojimą, pakėlėme 2019 m. prognozuojamą EBITDA iki 64,5 mln. eurų, tačiau beveik nepakeitėme prognozuojamo veiklos pelno. Mes sumažinome TKM tikslinę kainą nuo 9,3 eurų iki 9,1 eurų, bet palikome „neutralią“ rekomendaciją.

Daugiau informacijos apie „Swedbank“ Baltijos akcijų analizės produktus rasite čia.

Šiame straipsnyje pateikta rekomendacija ir tikslinė kaina yra pagrįstos akcijos analize, kuri buvo paskelbta 2019 m. balandžio 22 d. 16.49 val. Tačiau tai gali būti ne paskutinė paskelbta akcijos analizė. Naujausios akcijų rekomendacijos ir tikslinės kainos yra prieinamos tik „Swedbank“ mokamos analizės klientams.

Parsisiųskite „Swedbank“ programėlę išmaniajam telefonui

Apple parduotuve

Apple telefonams

Google play

Android telefonams
Reikia pagalbos?
Privatiems klientams:
1884
Verslo klientams:
1633
Informacija el. paštu:
info@swedbank.lt
Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. cookies). Paspaudę mygtuką „Sutinku“ arba naršydami toliau patvirtinsite savo sutikimą. Bet kada galėsite atšaukti savo sutikimą pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Susipažinkite su slapukų politika.