Žinių terasa

Tallink: ramus vanduo

2019-02-27

Pagrindinių maršrutų srautai rodo brandumą

Praėjusių metų gruodį Estijos keltų bendrovė „Tallink“ plukdė 0,5 proc. mažiau keleivių ir gabeno 4,4 proc. mažiau krovinių nei užpernai tuo pačiu laikotarpiu. Skaičiuojame, kad 2018 m. „Tallink“ keleivių srautas buvo stabilus, o krovinių srautas padidėjo 5,7 proc. Didžiausias keleivių srauto augimas buvo fiksuotas Latvijos-Švedijos maršrute (7 proc.), kituose maršrutuose keleivių srautai buvo maždaug stabilūs. Suomijos-Švedijos maršrute keleivių srautas sumažėjo 2,4 proc. dėl „MS Baltic Princess“ laivo remonto, kuris buvo atliktas pirmąjį praėjusių metų ketvirtį ir truko 68 dienas. 2018 m. krovinių srautai augo visuose maršrutuose. Tam didžiausią teigiamą įtaką darė sustiprėjusi prekyba tarp Skandinavijos ir Baltijos šalių.

Tikimės, kad 2019 m. bus stabilūs

Tikimės, kad šįmet vyraus tokios pačios tendencijos kaip pernai. Prognozuojame, kad bendrovės keleivių srautas Rygos-Stokholmo maršrute bus 3 proc. didesnis (2018 m. šis maršrutas pasiekė rekordą). Kaip ir Talino-Stokholmo maršrute, Rygos-Stokholmo maršrute kursuoja du „Tallink“ laivai tokiu pat periodiškumu, tačiau jų apkrovos koeficientai yra vis dar mažesni. Kituose maršrutuose tikimės stabilių keleivių srautų. Prognozuojame, kad pagrindiniame Estijos-Suomijos maršrute „Tallink“ konkurentų veiksmai pristabdys bendrovės keleivių srauto augimą. Tam įtakos turės bendrovės konkurento „Viking Line“ planai šiame maršrute paleisti naują laivą „Viking XPRS“.

Teisingas įvertinimas

Atsižvelgdami į šiek tiek mažesnius nei tikėjomės „Tallink“ keleivių ir krovinių srautus ketvirtąjį praėjusių metų ketvirtį, mes 1 proc. pakoregavome 2019 m. prognozuojamas pajamas ir sumažinome 2019 m. prognozuojamą EBITDA nuo 142 mln. eurų iki 134 mln. eurų. Nepaisant to, kad tikimės vos pastebimo pajamų augimo, sparčiai augančios veiklos sąnaudos darys neigiamą įtaką EBITDA. Mes atitinkamai sumažinome tikslinę akcijos kainą nuo 1,10 iki 1,05 eurų bei manome, kad dabartinis bendrovės akcijos įvertinimas yra teisingas. Bendrovės rekomendaciją sumažinome iki „neutralios“.

Daugiau informacijos apie „Swedbank“ Baltijos akcijų analizės produktus rasite čia.

Šiame straipsnyje pateikta rekomendacija ir tikslinė kaina yra pagrįstos akcijos analize, kuri buvo paskelbta 2019 m. sausio 9 d. 17.39 val. Tačiau tai gali būti ne paskutinė paskelbta akcijos analizė. Naujausios akcijų rekomendacijos ir tikslinės kainos yra prieinamos tik „Swedbank“ mokamos analizės klientams.

Parsisiųskite „Swedbank“ programėlę išmaniajam telefonui

Apple parduotuve

Apple telefonams

Google play

Android telefonams
Reikia pagalbos?
Privatiems klientams:
1884
Verslo klientams:
1633
Informacija el. paštu:
info@swedbank.lt
Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. cookies). Paspaudę mygtuką „Sutinku“ arba naršydami toliau patvirtinsite savo sutikimą. Bet kada galėsite atšaukti savo sutikimą pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Susipažinkite su slapukų politika.