Žinių terasa

Tallink: gerai suvaldytas laivas

2019-04-12

Sugebėjo padidinti bilietų kainą

Ketvirtąjį praėjusių metų ketvirtį Estijos keltų bendrovės „Tallink“ pajamos, lyginant su tuo pačiu laikotarpiu užpernai, sumažėjo 2,7 proc. iki 226,6 mln. eurų, bet buvo 1,6 proc. didesnės už mūsų prognozę. Mes prognozavome, kad dėl dviem laivais sumažėjusio laivyno ir kiek mažesnio keleivių srauto (-2,8 proc.) bendrovės pajamos sumažės apie 10 mln. eurų iki 223 mln. eurų. Mus maloniai nustebino padidėjusios keleivių išlaidos keltuose ir kiek aukštesnės bilietų kainos.

Pavyzdinis sąnaudų valdymas kompensavo pabrangusį kurą

Ketvirtąjį praėjusių metų ketvirtį „Tallink“ veiklai neigiamą įtaką darė pabrangęs kuras, vienkartinės sąnaudos, susijusios su bendrovės akcijų kotiravimu Helsinkio biržoje ir vieno iš viešbučių pardavimas, dėl kurio sumažėjo bendrovės pajamos. Atitinkamai, tikėjomės, kad EBITDA sumažės apie 11,5 mln. eurų iki 17,4 mln. eurų, tačiau „Tallink“ vėl mus nustebino. Bendrovės EBITDA buvo tik 4,9 mln. eurų mažesnė ir siekė 24 mln. eurų. Panašu, kad pernelyg konservatyviai įvertinome bendrovės pagrindinio verslo, t.y. maisto ir gėrimų prekybos laivuose, pelningumą, pervertinome kuro sąnaudas ir neatsižvelgėme į sezoniškumą „Tallink“ viešbučių versle. Taip pat teigiamą įtaką pelningumui darė vienkartinės 2 mln. eurų vertės „kitos pajamos“, nepriskirtos jokiam segmentui.

Laivų remontas neigiamai paveikė pajamas

Atsižvelgdami į mažesnes kuro sąnaudas ketvirtąjį praėjusių metų ketvirtį ir į kiek mažesnę 2019 m. prognozuojamą kuro kainą (62 JAV dolerių už „Brent“ naftos barelį vietoj 70 dolerių), mes sumažinome 2019 m. prognozuojamas sąnaudas. Taip pat nuo 950 mln. eurų iki 943 mln. eurų sumažinome 2019 m. prognozuojamas pajamas. Pirmajame pusmetyje bendrovė planuoja atlikti septynių laivų remontą, kas užtruks 126 dienas (šių metų sausį ir vasarį laivų remontas jau truko 95 dienas). Teigiamas efektas dėl sumažintų 2019 m. prognozuojamų sąnaudų viršijo sumažintas prognozuojamas pajamas. Todėl padidinome 2019 m. prognozuojamą EBITDA iki 144 mln. eurų (134). Ilgalaikės prognozės liko nepakeistos, todėl palikome „neutralią“ rekomendaciją su 1,05 eurų tiksline kaina.

Daugiau informacijos apie „Swedbank“ Baltijos akcijų analizės produktus rasite čia.

Šiame straipsnyje pateikta rekomendacija ir tikslinė kaina yra pagrįstos akcijos analize, kuri buvo paskelbta 2019 m. kovo 12 d. 17.45 val. Tačiau tai gali būti ne paskutinė paskelbta akcijos analizė. Naujausios akcijų rekomendacijos ir tikslinės kainos yra prieinamos tik „Swedbank“ mokamos analizės klientams.

Parsisiųskite „Swedbank“ programėlę išmaniajam telefonui

Apple parduotuve

Apple telefonams

Google play

Android telefonams
Reikia pagalbos?
Privatiems klientams:
1884
Verslo klientams:
1633
Informacija el. paštu:
info@swedbank.lt
Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. cookies). Paspaudę mygtuką „Sutinku“ arba naršydami toliau patvirtinsite savo sutikimą. Bet kada galėsite atšaukti savo sutikimą pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Susipažinkite su slapukų politika.