Žinių terasa

Tallink: darbymetis dokuose

2019-07-16

Septyniuose laivuose iš trylikos buvo atliktas remontas

Pirmąjį šių metų ketvirtį Estijos keltų bendrovės „Tallink“ pajamos, lyginant su tuo pačiu laikotarpiu pernai, sumažėjo 2,9 proc. iki 179 mln. eurų ir buvo tik 0,7 proc. mažesnės už mūsų prognozę. Kaip ir tikėjomės, pajamų sumažėjimui neigiamą įtaką darė 3,9 proc. mažesnis keleivių skaičius, 2,7 proc. mažesnės krovinių apimtys bei vieno iš viešbučių Taline pardavimas. Pirmąjį šių metų ketvirtį bendrovė atliko septynių laivų remontą (iš trylikos), o tai neigiamai paveikė keleivių srautą. Be to, intensyvus laivų remontas laikinai padidino sąnaudas, o tai ženkliai sumažino pelningumą. Bendrovės pakoreguotos EBITDA sumažėjimas siekė 4,5 mln. eurų (iki -0,4 mln. eurų) ir buvo didesnis už mūsų prognozuotą 1,9 mln. eurų sumažėjimą. Bendrovės skaičiavimais, eliminavus neigiamą efektą dėl užsitęsusio laivų remonto ir eliminavus laikiną sąnaudų padidėjimą dėl valdybos narių atsistatydinimo, tvari EBITDA išliktų tokiame pat lygyje kaip ir tuo pačiu laikotarpiu pernai.

Krovinių apimtys kryptingai augo nepaisant mažesnio laivų skaičiaus

Pirmąjį šių metų ketvirtį „Tallink“ skaičiavo didesnes pajamas tik Suomijos-Švedijos maršrute. Šis maršrutas buvo vienintelis, kuris nenukentėjo dėl remonto darbų – šiame maršrute laivų remonto dienų skaičius net sumažėjo (nuo 68 iki 31). Taip pat bendrovei pavyko padidinti krovinių apimtis Latvijos-Švedijos ir Estijos-Suomijos maršrutuose. Skaičiuojame, kad pirmąjį šių metų ketvirtį „Tallink“ pagerino veiklos pelną tik Suomijos-Švedijos ir Latvijos-Švedijos maršrutuose.

Palikome „neutralią“ rekomendaciją

Atsižvelgdami į didesnes krovinių apimtis, mes padidinome 2019 m. prognozuojamas pajamas. Taip pat padidinome 2019 m. prognozuojamas sąnaudas dėl pabrangusio kuro. Be to, atsižvelgdami į 16-ojo Tarptautinio finansinės atskaitomybės standarto (TFAS 16) įsigaliojimą, pakoregavome prognozuojamas nuomos sąnaudas. Atliktų prognozių pokyčių grynasis efektas yra minimalus, todėl palikome „neutralią“ rekomendaciją su 1,05 eurų tiksline kaina.

Daugiau informacijos apie „Swedbank“ Baltijos akcijų analizės produktus rasite čia.

Šiame straipsnyje pateikta rekomendacija ir tikslinė kaina yra pagrįstos akcijos analize, kuri buvo paskelbta 2019 m. gegužės 20 d. 17.14 val. Tačiau tai gali būti ne paskutinė paskelbta akcijos analizė. Naujausios akcijų rekomendacijos ir tikslinės kainos yra prieinamos tik „Swedbank“ mokamos analizės klientams.

Parsisiųskite „Swedbank“ programėlę išmaniajam telefonui

Apple parduotuve

Apple telefonams

Google play

Android telefonams
Reikia pagalbos?
Privatiems klientams:
1884
Verslo klientams:
1633
Informacija el. paštu:
info@swedbank.lt
Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. cookies). Paspaudę mygtuką „Sutinku“ arba naršydami toliau patvirtinsite savo sutikimą. Bet kada galėsite atšaukti savo sutikimą pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Susipažinkite su slapukų politika.