Žinių terasa

Tallink: dar geriau suvaldytas laivas

2019-10-02

Pavyzdingas sąnaudų valdymas leido 7 proc. padidinti pakoreguotą EBITDA

Antrąjį šių metų ketvirtį Estijos keltų bendrovės „Tallink“ pajamos, lyginant su tuo pačiu laikotarpiu pernai, padidėjo tik 0,3 proc. iki 256 mln. eurų ir atitiko mūsų prognozę. Pajamų augimui teigiamą įtaką darė apie 0,8 proc. didesnis keleivių skaičius, o neigiamai paveikė apie 1,5 proc. mažesnės krovinių apimtys. Nepaisant vos pastebimai padidėjusių pajamų, bendrovės pakoreguota EBITDA (eliminavus 16-ojo Tarptautinio finansinės atskaitomybės standarto taikymo įtaką) augo 3 mln. eurų iki 46,5 mln. eurų, o nepakoreguota EBITDA padidėjo 7 mln. eurų iki 50,7 mln. eurų ir buvo 14 proc. didesnė už mūsų prognozę. Tam didžiausią teigiamą įtaką darė pavyzdingas sąnaudų valdymas – antrąjį šių metų ketvirtį „Tallink“ sugebėjo sumažinti tiek kuro, tiek personalo sąnaudas. Dėl padidėjusių mokesčių grynasis pelnas sumažėjo 0,4 mln. eurų, iki 14,9 mln. eurų, bet 35 proc. viršijo mūsų prognozę.

Keturi iš penkių veiklos segmentų padidino veiklos pelną

Skaičiuojame, kad antrąjį šių metų ketvirtį keturi iš penkių „Tallink“ veiklos segmentų padidino veiklos pelną. Suomijos-Švedijos ir Latvijos-Švedijos maršrutuose pajamų ir veiklos pelno padidėjimui didžiausią teigiamą įtaką darė išaugę keleivių srautai. Bendrovės viešbučių tinklo pelningumą pozityviausiai paveikė padidėjęs užimtumas. Padidėjęs efektyvumas mums leido padidinti prognozuojamą pelningumą. Kita vertus, antrąjį šių metų ketvirtį krovinių apimtys rodė stabilumo požymius po gana įspūdingo augimo 2016–2018 m. Atsižvelgdami į tai, mes pakoregavome prognozuojamas krovinių apimtis.

Akcijos kainos ir buhalterinės vertės santykis – vos 0,8x

Atsižvelgdami į antrojo ketvirčio rezultatus, mes sumažinome 2019 m. prognozuojamas sąnaudas ir kiek pakėlėme prognozuojamas keleivių išlaidas laivuose. O tai leido padidinti 2019 m. prognozuojamą EBITDA nuo 152 mln. eurų iki 155 mln. eurų, kilstelėti prognozuojamą grynąjį pelną nuo 36 mln. eurų iki 38 mln. eurų ir pakelti tikslinę kainą nuo 1,05 eurų iki 1,10 eurų. Mes pakeitėme savo rekomendaciją nuo „neutralios“ iki „pirkti“. „Tallink“ šiuo metu rinkoje yra įvertintas vos 0,8x prognozuojamos 2019 m. buhalterinės vertės, nepaisant 13 proc. prognozuojamo laisvo pinigų srauto pajamingumo.

Daugiau informacijos apie „Swedbank“ Baltijos akcijų analizės produktus rasite čia.

Šiame straipsnyje pateikta rekomendacija ir tikslinė kaina yra pagrįstos akcijos analize, kuri buvo paskelbta 2019 m. rugpjūčio 23 d. 18.41 val. Tačiau tai gali būti ne paskutinė paskelbta akcijos analizė. Naujausios akcijų rekomendacijos ir tikslinės kainos yra prieinamos tik „Swedbank“ mokamos analizės klientams.

Parsisiųskite „Swedbank“ programėlę išmaniajam telefonui

Apple parduotuve

Apple telefonams

Google play

Android telefonams
Reikia pagalbos?
Privatiems klientams:
1884
Verslo klientams:
1633
Informacija el. paštu:
info@swedbank.lt
Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. cookies). Paspaudę mygtuką „Sutinku“ arba naršydami toliau patvirtinsite savo sutikimą. Bet kada galėsite atšaukti savo sutikimą pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Susipažinkite su slapukų politika.