Žinių terasa

Šiaulių bankas: vaizdas tik gerėja

2019-08-28

Solidūs fundamentai

Antrąjį šių metų ketvirtį Šiaulių banko (SAB) tvarus grynasis pelnas sumažėjo 2 mln. eurų iki 10,9 mln. eurų, bet atitiko mūsų prognozę. Skaičiuojame, kad tvari nuosavo kapitalo grąža (ROE) sumažėjo 3,2 proc. punkto iki 15,6 proc., o tai visgi yra geras rezultatas. Antrąjį šių metų ketvirtį SAB fundamentai buvo solidūs: paskolų portfelis padidėjo 100 mln. eurų iki 1,5 mlrd. eurų, rinkos dalis augo 0,4 proc. punkto iki 7,5 proc., grynosios palūkanų pajamos pasiekė aukščiausią kada nors fiksuotą lygį (17,4 mln. eurų) ir grynoji palūkanų marža padidėjo 0,1 proc. punkto iki 3,2 proc.

Pamatuotos ambicijos būsto paskolų rinkoje leis pagerinti bendrą vaizdą

Teigiame, kad SAB ambicijos pagerinti savo poziciją būsto paskolų rinkoje yra ne tik gerai pamatuotos, bet ir leis bankui pagerinti bendrą vaizdą. Visų pirma, būsto paskolos yra kur kas rečiau negrąžinamos, palyginti su verslo paskolomis (t. y. saugesnės), o tai teigiamai paveiks banko paskolų portfelio kokybę. Antra, papildomos veiklos sąnaudos, susijusios su būsto paskolų portfelio administravimu, yra minimalios, o tai leis SAB sumažinti sąnaudų ir pajamų proporciją (padidinti efektyvumą). Trečia, dėl santykinai mažesnio rizikingumo būsto paskolos reikalauja mažiau nuosavo kapitalo, o tai leis bankui skirti dosnesnius dividendus akcininkams.

Pernelyg kuklus įvertinimas

Atsižvelgdami į antrojo ketvirčio rezultatus, mes 1 proc. sumažinome 2019 m. prognozuojamas grynąsias palūkanų pajamas. Kita vertus, mes 4 proc. pakėlėme 2019 m. prognozuojamas grynąsias paslaugų ir komisinių pajamas. Manome, kad antrąjį šių metų ketvirtį SAB paskolų portfelio kokybei neigiamą įtaką darė ženkliai padidėjęs paskolų portfelis ir 9-ojo tarptautinio finansinės atskaitomybės standarto taikymo ypatumai (techniniai). Dėl šių priežasčių nepakeitėme 2019 m. prognozuojamų paskolų portfelio vertės nuostolių (6,5 mln. eurų). Tai leido padidinti 2019 m. prognozuojamą tvarų grynąjį pelną 4 proc. iki 45,7 mln. eurų ir kilstelėti tikslinę kainą nuo 0,68 eurų iki 0,70 eurų. Mes rekomenduojame „pirkti“ SAB, kuris šiuo metu rinkoje yra pernelyg kukliai įvertintas – vos 1x prognozuojamos 2019 m. buhalterinės vertės (nepaisant 16 proc. prognozuojamos nuosavo kapitalo grąžos).

Daugiau informacijos apie „Swedbank“ Baltijos akcijų analizės produktus rasite čia.

Šiame straipsnyje pateikta rekomendacija ir tikslinė kaina yra pagrįstos akcijos analize, kuri buvo paskelbta 2019 m. rugpjūčio 6 d. 12.02 val. Tačiau tai gali būti ne paskutinė paskelbta akcijos analizė. Naujausios akcijų rekomendacijos ir tikslinės kainos yra prieinamos tik „Swedbank“ mokamos analizės klientams.

Parsisiųskite „Swedbank“ programėlę išmaniajam telefonui

Apple parduotuve

Apple telefonams

Google play

Android telefonams
Reikia pagalbos?
Privatiems klientams:
1884
Verslo klientams:
1633
Informacija el. paštu:
info@swedbank.lt
Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. cookies). Paspaudę mygtuką „Sutinku“ arba naršydami toliau patvirtinsite savo sutikimą. Bet kada galėsite atšaukti savo sutikimą pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Susipažinkite su slapukų politika.