Žinių terasa

Šiaulių bankas: pasiruošęs pakilti

2019-05-24

Blizganti nuosavo kapitalo grąža

Pirmąjį šių metų ketvirtį Šiaulių banko (SAB) tvarus grynasis pelnas padidėjo 4,6 mln. eurų iki 12,9 mln. eurų ir buvo apie 61 proc. didesnis už mūsų prognozę. Didžiausią teigiamą įtaką grynojo pelno augimui darė nepriekaištinga paskolų portfelio kokybė – pirmąjį šių metų ketvirtį apskaitytas 0,7 mln. eurų vertės sumažėjimo nuostolių atstatymas. Paskolų portfelio kokybei įtaką darė nuo 2018 m. sausio 1 d. pasikeitę apskaitos principai, t. y. 9-ojo tarptautinio finansinės atskaitomybės standarto (TFAS 9) taikymas. Be to, mes manome, kad SAB paskolų portfelio kokybė atspindi gan sveiką Lietuvos paskolų rinkos būklę. Skaičiuojame, kad tvari nuosavo kapitalo grąža (ROE) siekė 19 proc. Galiausia, mes pernelyg nesureikšminame per ketvirtį sumažėjusių grynųjų palūkanų pajamų, nes bankui yra būdingas tam tikras sezoniškumas.

Būsto paskolų rinka pasidarė patraukli

Svarbiausia, mūsų nuomone, kad SAB ambicijos pagerinti savo poziciją tradiciškai konkurencingoje būsto paskolų rinkoje yra gerai pamatuotos. Apčiuopiamai išaugusios būsto paskolų maržos ir dramatiškai sumažėję SAB finansavimo kaštai leidžia uždirbti pakankamai patrauklią grąžą (ROE). Tikime, kad solidus įdirbis su smulkiu ir vidutiniu verslu (apie 60 proc. paskolų portfelio) suteikia SAB galimybę efektyviai vykdyti kryžminius pardavimus ir ženkliai auginti būsto paskolų portfelį.

Ilgalaikės prognozės nepakeistos

Atsižvelgdami į pirmojo ketvirčio rezultatus, mes 3 proc. sumažinome 2019 m. prognozuojamas grynąsias palūkanų pajamas. Kita vertus, mes 3 proc. pakėlėme 2019 m. prognozuojamas grynąsias paslaugų ir komisinių pajamas, atsižvelgdami į augančias atsiskaitymų apimtis ir nemažėjančią grynųjų operacijų apyvartą. Mes taip pat sumažinome 2019 m. prognozuojamus paskolų portfelio vertės nuostolius nuo 8,7 mln. eurų iki 6,5 mln. eurų. Tai leido padidinti 2019 m. prognozuojamą tvarų grynąjį pelną 7 proc. iki 43,7 mln. eurų. Mūsų ilgalaikės prognozės liko nepakeistos. Mes rekomenduojame „pirkti“ SAB su 0,68 eurų tikslinę kainą, kuri atspindi SAB 1.3x prognozuojamos 2019 m. buhalterinės vertės.

Daugiau informacijos apie „Swedbank“ Baltijos akcijų analizės produktus rasite čia.

Šiame straipsnyje pateikta rekomendacija ir tikslinė kaina yra pagrįstos akcijos analize, kuri buvo paskelbta 2019 m. gegužės 9 d. 10.22 val. Tačiau tai gali būti ne paskutinė paskelbta akcijos analizė. Naujausios akcijų rekomendacijos ir tikslinės kainos yra prieinamos tik „Swedbank“ mokamos analizės klientams.

Parsisiųskite „Swedbank“ programėlę išmaniajam telefonui

Apple parduotuve

Apple telefonams

Google play

Android telefonams
Reikia pagalbos?
Privatiems klientams:
1884
Verslo klientams:
1633
Informacija el. paštu:
info@swedbank.lt
Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. cookies). Paspaudę mygtuką „Sutinku“ arba naršydami toliau patvirtinsite savo sutikimą. Bet kada galėsite atšaukti savo sutikimą pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Susipažinkite su slapukų politika.