Žinių terasa

„Olainfarm“: dramblys kambaryje

2019-06-27

Apčiuopiamas, bet netvarus pagerėjimas

Pirmąjį šių metų ketvirtį stipriai išaugę „Olainfarm“ pardavimai ir pavyzdingas sąnaudų valdymas leido 57 proc. padidinti EBITDA iki 8,5 mln. eurų (eliminavus 16-ojo Tarptautinio finansinės atskaitomybės standarto taikymo įtaką). Pakoreguota EBITDA buvo didesnė už mūsų 6,1 mln. eurų prognozę. Grynasis pelnas padidėjo iki 8,3 mln. eurų arba didžiausio kada nors fiksuoto lygio ir buvo maždaug dvigubai didesnis už mūsų prognozę. Grynojo pelno augimui teigiamą įtaką taip pat darė 1,5 mln. eurų pelnas dėl valiutų kursų pasikeitimo. Skaičiuojame, kad bendrovės pelningumui didžiausią įtaką turėjo stipriai sumažintos rinkodaros išlaidos, kurių lygis gali būti atstatytas vėliau.

Svarbesni dalykai

Mes teigiame, kad kambaryje yra dramblys, kuris stokoja investuotojų dėmesio. Tai yra Rusijos „Farmacijos sektoriaus strategija 2020“, kurios įgyvendinimas buvo nukeltas iki 2024 m. Vienas pagrindinių šios strategijos tikslų yra padidinti Rusijos vaistų gamintojų konkurencingumą ir skatinti eksportą. Šiam tikslui pasiekti yra numatytos įvairios priemonės. Pvz., nuo 2020 m. sausio 1 d. Rusijoje įsigalios nauja privalomoji vaistų sekimo nuo gamintojo iki galutinio vartotojo sistema, kurios įgyvendinimas brangiai kainuos vaistų gamintojams. Taip pat Rusija sugriežtino vidaus vaistų rinkos reguliavimą ir reikalauja farmacijos bendroves atnaujinti vaistų dokumentų rinkinius (angl. dossier). Atitinkamai 2019–2022 m. „Olainfarm“ planuoja išleisti apie 20 mln. eurų, kad atitiktų naujus reikalavimus, o tai apribos bendrovės gebėjimą mokėti dividendus (iki 0,10 euro akcijai) trumpuoju laikotarpiu.

Palikome „neutralią“ rekomendaciją

Mes padidinome 2019 m. prognozuojamą EBITDA nuo 20 mln. eurų iki 21,8 mln. eurų ir pakėlėme grynąjį pelną nuo 10 mln. eurų iki 12,7 mln. eurų. Mūsų 2020 m. grynojo pelno prognozė liko nepakeista (11,3 mln. eurų). „Olainfarm“ prognozuojamas 2019 m. P/E yra 7,5x arba arti paskutinių dešimties metų vidurkio. Todėl mes palikome savo „neutralią“ rekomendaciją ir 7 eurų tikslinę kainą.

Daugiau informacijos apie „Swedbank“ Baltijos akcijų analizės produktus rasite čia.

Šiame straipsnyje pateikta rekomendacija ir tikslinė kaina yra pagrįstos akcijos analize, kuri buvo paskelbta 2019 m. birželio 6 d. 14.32 val. Tačiau tai gali būti ne paskutinė paskelbta akcijos analizė. Naujausios akcijų rekomendacijos ir tikslinės kainos yra prieinamos tik „Swedbank“ mokamos analizės klientams.

Parsisiųskite „Swedbank“ programėlę išmaniajam telefonui

Apple parduotuve

Apple telefonams

Google play

Android telefonams
Reikia pagalbos?
Privatiems klientams:
1884
Verslo klientams:
1633
Informacija el. paštu:
info@swedbank.lt
Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. cookies). Paspaudę mygtuką „Sutinku“ arba naršydami toliau patvirtinsite savo sutikimą. Bet kada galėsite atšaukti savo sutikimą pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Susipažinkite su slapukų politika.