Žinių terasa

Olainfarm: dar viena karti piliulė

2019-03-28

Suvaldytos rinkodaros išlaidos leido padidinti EBITDA

Ketvirtąjį praėjusių metų ketvirtį didžiausios Latvijos farmacijos bendrovės „Olainfarm“ pardavimai išaugo beveik visose pagrindinėse rinkose, išskyrus Rusiją ir Ukrainą, bei visose dukterinėse įmonėse. Bendrovei taip pat pavyko griežtai suvaldyti rinkodaros išlaidas. Dėl minėtų priežasčių EBITDA pašoko 144 proc. iki 5,9 mln. eurų ir buvo 31 proc. didesnė už mūsų prognozę. 2018 m. ketvirtąjį ketvirtį grynąjį pelną dirbtinai „išpūtė“ vienkartinis pelno mokesčio grąžinimas. To paties laikotarpio grynasis pelnas sumažėjo 32 proc. iki 2,9 mln. eurų, tačiau buvo 73 proc. didesnis už mūsų prognozę.

Planuojamos apčiuopiamos išlaidos apribos dividendus

„Olainfarm“ vadovybė už 2018 m. pasiūlė išmokėti 0,10 eurų dividendus arba iš viso 1,4 mln. eurų (1,4 proc. pajamingumas). Pasiūlyti dividendai sudaro 13,6 proc. uždirbto grynojo pelno. Dividendai už 2017 m. sudarė 27,4 proc. grynojo pelno. Grynojo pelno dalies, skirtos dividendams, sumažėjimas rodo bendrovės perėjimą prie konservatyvesnės dividendų mokėjimo politikos. Svarbiausia, „Olainfarm“ planuoja išleisti 7,5 mln. eurų 2019 m. ir 9 mln. eurų 2020 m. vaistų portfelio registracijos dokumentams. Rusija ir kai kurios kitos valstybės sugriežtino vidaus vaistų rinkos reguliavimą ir reikalauja farmacijos bendroves atnaujinti vaistų dokumentų rinkinius (angl. dossier). Planuojamos apčiuopiamos išlaidos apribos bendrovės gebėjimą mokėti dividendus (iki 0.10 eurų akcijai) trumpuoju laikotarpiu.

Stipriai sumažinome 2019 m. prognozuojamus EBITDA ir grynąjį pelną

Mes nepakeitėme 2019 m. prognozuojamų pardavimų, bet 15–30 proc. sumažinome EBITDA ir grynojo pelno prognozes atitinkamai iki 20 mln. eurų ir 10,2 mln. eurų. Prognozuojamo pelningumo sumažinimui didžiausią neigiamą įtaką padarė bendro pelno maržos sumažinimas 2,7 proc. punkto, iki 58 proc., kiek padidėjęs nusidėvėjimas ir prognozuojamas 1 mln. eurų nuostolis dėl Rusijos rublio nuvertėjimo. Atsižvelgdami į sumažintas prognozes, apkarpėme tikslinę kainą iki 7 eurų (8,50), kuri verta „Olainfarm“ 6x prognozuojamos 2019 m. EBITDA. Sumažinome savo rekomendaciją iki „neutralios“.

Daugiau informacijos apie „Swedbank“ Baltijos akcijų analizės produktus rasite čia.

Šiame straipsnyje pateikta rekomendacija ir tikslinė kaina yra pagrįstos akcijos analize, kuri buvo paskelbta 2019 m. kovo 7 d. 12.52 val. Tačiau tai gali būti ne paskutinė paskelbta akcijos analizė. Naujausios akcijų rekomendacijos ir tikslinės kainos yra prieinamos tik „Swedbank“ mokamos analizės klientams.

Parsisiųskite „Swedbank“ programėlę išmaniajam telefonui

Apple parduotuve

Apple telefonams

Google play

Android telefonams
Reikia pagalbos?
Privatiems klientams:
1884
Verslo klientams:
1633
Informacija el. paštu:
info@swedbank.lt
Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. cookies). Paspaudę mygtuką „Sutinku“ arba naršydami toliau patvirtinsite savo sutikimą. Bet kada galėsite atšaukti savo sutikimą pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Susipažinkite su slapukų politika.