Žinių terasa

Olainfarm: atlaiko spaudimą

2019-09-25

Gera antrojo ketvirčio rezultatų visuma

Antrąjį šių metų ketvirtį „Olainfarm“ pardavimai augo tik 1,9 proc., iki 31,7 mln. eurų. Tam didžiausią teigiamą įtaką darė padidėję vaistinių tinklo pardavimai. Nepaisant kuklaus pardavimų augimo, bendrovės EBITDA šoktelėjo 23,7 proc., iki 6,1 mln. eurų. „Olainfarm“ teigė, kad pelningumui teigiamą įtaką darė pastangos efektyvinti gamybą. Grynasis pelnas padidėjo 49,1 proc., iki 4 mln. eurų. Prie grynojo pelno augimo papildomai prisidėjo 0,3 mln. eurų pelnas dėl valiutų kursų pasikeitimo (dėl stipresnio Rusijos rublio kurso euro atžvilgiu). Bendrovės EBITDA buvo apie 5 proc. mažesnė, tačiau grynasis pelnas buvo apie 5 proc. didesnis už mūsų prognozes.

Pagrindinė rinka stabili

„DSM Group“ (DSM) skaičiuoja, kad per pirmuosius septynis šių metų mėnesius Rusijos komercinė vaistų rinka augo vos 1,1 proc., iki 568 mlrd. rublių. Didžiausią teigiamą įtaką rinkai darė apie 2 proc. padidėjusi vidutinė vaistų kaina. „Olainfarm“ pardavimai Rusijoje padidėjo 3 proc., iki 20,5 mln. eurų, tuo pačiu laikotarpiu. Didžioji dalis bendrovės vaistų (iš originalaus portfelio) yra receptiniai, o tai reiškia, kad jų paklausa yra stabili. Mes prognozuojame, kad 2019 m. „Olainfarm“ pardavimai pagrindinėje eksporto rinkoje liks nepakitę (apie 33 mln. eurų).

Palikome „neutralią“ rekomendaciją

Atsižvelgdami į antrojo ketvirčio rezultatus, neženkliai pakeitėme 2019 m. prognozuojamus pardavimus ir EBITDA. Kita vertus, mes 4 proc. pakėlėme 2019 m. prognozuojamą grynąjį pelną (iki 13,2 mln. eurų). „Olainfarm“ prognozuojamas 2019 m. P/E yra 7,8x, arba arti paskutinių dešimties metų vidurkio. Todėl palikome savo „neutralią“ rekomendaciją ir 7 eurų tikslinę kainą.

Daugiau informacijos apie „Swedbank“ Baltijos akcijų analizės produktus rasite čia.

Šiame straipsnyje pateikta rekomendacija ir tikslinė kaina yra pagrįstos akcijos analize, kuri buvo paskelbta 2019 m. rugsėjo 6 d. 15.10 val. Tačiau tai gali būti ne paskutinė paskelbta akcijos analizė. Naujausios akcijų rekomendacijos ir tikslinės kainos yra prieinamos tik „Swedbank“ mokamos analizės klientams.

Parsisiųskite „Swedbank“ programėlę išmaniajam telefonui

Apple parduotuve

Apple telefonams

Google play

Android telefonams
Reikia pagalbos?
Privatiems klientams:
1884
Verslo klientams:
1633
Informacija el. paštu:
info@swedbank.lt
Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. cookies). Paspaudę mygtuką „Sutinku“ arba naršydami toliau patvirtinsite savo sutikimą. Bet kada galėsite atšaukti savo sutikimą pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Susipažinkite su slapukų politika.