Žinių terasa

Novaturas: padėtis palaipsniui pagerės

2019-03-04

Probleminio sezono pasekmės

Ketvirtąjį praėjusių metų ketvirtį didžiausias kelionių organizatorius Baltijos šalyse „Novaturas“ padidino pardavimus 25,2 proc. iki 41,5 mln. eurų. Tačiau ženkliai sumažėjęs bendrasis pelningumas dėl didesnių nuolaidų paskutinės minutės kelionėms ir 0,5 mln. eurų vertės vienkartinės išlaidos (didžiąja dalimi susijusios su oro vežėjo „Small Planet Airlines“ bankrotu) padarė neigiamą įtaką – bendrovės EBITDA sumažėjo 61 proc. iki 0,6 mln. eurų. Skaičiuojame, kad tvari EBITDA (eliminavus vienkartines sąnaudas ir subsidijas) siekė 0,8 mln. eurų ir atitiko mūsų prognozę.

Gerėjantis vaizdas šįmet

Prognozuojame, kad „Novaturo“ padėtis palaipsniui pagerės. Tikimės, kad bendrovė koncentruosis į veiklos pelningumą ir išvengs pernelyg didelių nuolaidų taikymo (skirtingai nuo 2018 m.). Taip pat manome, kad šįmet „Novaturas“ sugebės bent dalinai kompensuoti pabrangusio kuro įtaką, padidindamas kelionių kainas. Galiausiai, tikimės, kad bendrovei pavyks išvengti vienkartinių išlaidų, kurios apčiuopiamai sumažino grynąjį pelną 2015-2018 m. Iš kitos pusės, „Novaturas“ pasirašė ilgalaikę sutartį su oro vežėju „GetJet Airlines“, po to, kai ankstesnei partnerei „Small Planet Airlines“ sustabdyta veiklos licencija. Bendrovės teigimu, naujo vežėjo paslaugos yra šiek tiek brangesnės ir ribos pelningumo pagerėjimą trumpu laikotarpiu.

Mūsų verdiktas nepakeistas

Atsižvelgdami į ketvirtojo praėjusių metų ketvirčio rezultatus, neženkliai sumažinome 2019 m. prognozuojamas pajamas, EBITDA ir grynąjį pelną. 2019 m. tikimės neženkliai didesnių pajamų (+3 proc.), tačiau prognozuojame, kad EBITDA augs 20 proc. iki 9,5 mln. eurų ir grynasis pelnas šoktels 37 proc. iki 7,4 mln. eurų. Tikimės, kad iš 2019 m. prognozuojamo pelno „Novaturas“ skirs dosnius dividendus – 0,75 eurų akcijai (9 proc. pajamingumas). Rekomenduojame „pirkti“ „Novaturą“ su 12,30 eurų tiksline kaina.

Daugiau informacijos apie „Swedbank“ Baltijos akcijų analizės produktus rasite čia.

Šiame straipsnyje pateikta rekomendacija ir tikslinė kaina yra pagrįstos akcijos analize, kuri buvo paskelbta 2019 m. vasario 25 d. 15.20 val. Tačiau tai gali būti ne paskutinė paskelbta akcijos analizė. Naujausios akcijų rekomendacijos ir tikslinės kainos yra prieinamos tik „Swedbank“ mokamos analizės klientams.

Parsisiųskite „Swedbank“ programėlę išmaniajam telefonui

Apple parduotuve

Apple telefonams

Google play

Android telefonams
Reikia pagalbos?
Privatiems klientams:
1884
Verslo klientams:
1633
Informacija el. paštu:
info@swedbank.lt
Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. cookies). Paspaudę mygtuką „Sutinku“ arba naršydami toliau patvirtinsite savo sutikimą. Bet kada galėsite atšaukti savo sutikimą pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Susipažinkite su slapukų politika.