Žinių terasa

Novaturas: ištvermės išbandymas

2019-08-28

Nuspėjamai silpni antrojo ketvirčio rezultatai

Antrąjį šių metų ketvirtį palankūs orai Baltijos šalyse neskatino regiono gyventojų atostogauti užsienyje, o padidėjusi konkurencija tarp kelionių organizatorių apribojo „Novaturo“ galimybes kelti kelionių kainas ir tokiu būdu kompensuoti pabrangusias vežėjo paslaugas Lietuvoje. Dėl minėtų veiksnių bendrovės pardavimai nepakito ir siekė 54,4 mln. eurų, arba 1 proc. mažiau už mūsų prognozę. Tvari EBITDA (eliminavus vienkartines teisines ir personalo mažinimo išlaidas) sumažėjo 54 proc. iki 1,7 mln. eurų ir buvo apie 0,1 mln. eurų mažesnė už mūsų prognozę.

Vilties blyksnis

Viena pagrindinių priežasčių, lėmusių neįspūdingus „Novaturo“ rezultatus, yra padidėjusi konkurencija, kuri mažina įsitvirtinusių kelionių organizatorių pelningumą. Tačiau mes teigiame, kad ir bandantys įsitvirtinti naujokai aktyviai „degina“ pinigus. „Novaturas“, savo ruožtu, ruošiasi ilgai kovai ir optimizuoja sąnaudas. Mes tikimės, kad antrąjį šių metų pusmetį bendrovei bus šiek tiek lengviau „kvėpuoti“. Taip pat manome, kad palaipsniui „Novaturas“ atstatys pelningumą iki priimtino, bet žemesnio už istorinį vidurkį lygio.

Sumažintos prognozės

Atsižvelgdami į antrojo šių metų ketvirčio rezultatus, mes maždaug trečdaliu sumažinome 2019 m. prognozuojamą EBITDA ir grynąjį pelną, atitinkamai iki 5 mln. eurų ir 3,6 mln. eurų. 2020 m. prognozuojama EBITDA ir grynasis pelnas sumažinti apie 12 proc., atitinkamai iki 8 mln. eurų ir 6,2 mln. eurų. Taip pat sumažinome 2019 m. prognozuojamus dividendus nuo 0,52 eurų iki 0,34 eurų akcijai. Mes apkarpėme „Novaturo“ tikslinę kainą iki 8,20 eurų, bet palikome „neutralią“ rekomendaciją.

Daugiau informacijos apie „Swedbank“ Baltijos akcijų analizės produktus rasite čia.

Šiame straipsnyje pateikta rekomendacija ir tikslinė kaina yra pagrįstos akcijos analize, kuri buvo paskelbta 2019 m. rugpjūčio 2 d. 17.01 val. Tačiau tai gali būti ne paskutinė paskelbta akcijos analizė. Naujausios akcijų rekomendacijos ir tikslinės kainos yra prieinamos tik „Swedbank“ mokamos analizės klientams.

Parsisiųskite „Swedbank“ programėlę išmaniajam telefonui

Apple parduotuve

Apple telefonams

Google play

Android telefonams
Reikia pagalbos?
Privatiems klientams:
1884
Verslo klientams:
1633
Informacija el. paštu:
info@swedbank.lt
Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. cookies). Paspaudę mygtuką „Sutinku“ arba naršydami toliau patvirtinsite savo sutikimą. Bet kada galėsite atšaukti savo sutikimą pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Susipažinkite su slapukų politika.