Žinių terasa

Novaturas: atsigavimui koją pakišo padidėjusi konkurencija

2019-05-24

Išgaravusi EBITDA

Pirmąjį šių metų ketvirtį didžiausias kelionių organizatorius Baltijos šalyse „Novaturas“ padidino pardavimus 11,5 proc. iki 28,8 mln. eurų, bet uždirbo vos matomą 0,2 mln. eurų tvarią EBITDA (-87,4 proc.) ir fiksavo 0,1 mln. eurų grynąjį nuostolį. Tvari EBITDA ir grynasis nuostolis buvo apie 0,7 mln. eurų mažesni už mūsų prognozes. Priešingai nei tikėjomės, bendrovės bendrojo pelno marža sumažėjo 6,2 proc. punkto iki 12,4 proc. Bendrojo pelningumo mažėjimui įtaką darė silpnesnė už lūkesčius kelionių paklausa sausį, pabrangusios vežėjo paslaugos Lietuvoje ir padidėjusi konkurencija.

Nauji žaidėjai rinkoje arba „į vakarėlį atėjo chuliganai“

Lenkijos kelionių organizatorius „ITAKA“, kuris 2018 m. pradėjo veiklą Lietuvoje ir 2019 m. žengė į Latviją, ir „TT Baltics“ („TUI“ frančizės gavėjas Baltijos šalyse), kuris pradėjo teikti paslaugas šiais metais, sudaro ribotą, bet vis dėlto matomą konkurenciją „Novaturui“. Manome, kad dėl aršios „Novaturo“ ir naujų rinkos žaidėjų konkurencijos, „Novaturui“ šiemet bus sunkiau kelti kelionių kainas ir kompensuoti pabrangusio kuro bei pabrangusių vežėjo paslaugų įtaką. Tai ribos pelningumo pagerėjimą trumpu laikotarpiu. Mes prognozuojame, kad šiemet vienos kelionės bendrasis pelnas, vienas pagrindinių bendrovės pelningumo indikatorių, išliks mažai pakitęs ir vidutiniu laikotarpiu tik palaipsniui atsistatys iki maždaug 60 eurų lygio ir laikysis žemiau už 70–80 eurų istorinį vidurkį.

Jokio pagerėjimo

Atsižvelgdami į pirmojo šių metų ketvirčio rezultatus, mes tik 2 proc. sumažinome 2019 m. prognozuojamas pajamas, bet apie 22–25 proc., atitinkamai iki 7,4 mln. eurų ir 5,6 mln. Eurų, apkarpėme 2019 m. prognozuojamą tvarią EBITDA ir grynąjį pelną. Prognozuojame, kad šiemet „Novaturas“ dėl padidėjusios konkurencijos neparodys jokio rezultatų pagerėjimo, lyginant su 2018 m. rezultatais. Tikimės, kad bendrovės dividendai liks tokiam pat lygyje (0,52 eurai akcijai). Mes apkarpėme „Novaturo“ tikslinę kainą iki 9,20 eurų (buvo 12,30 eurų) ir sumažinome savo rekomendaciją iki „neutralios“.

Daugiau informacijos apie „Swedbank“ Baltijos akcijų analizės produktus rasite čia.

Šiame straipsnyje pateikta rekomendacija ir tikslinė kaina yra pagrįstos akcijos analize, kuri buvo paskelbta 2019 m. gegužės 6 d. 10.03 val. Tačiau tai gali būti ne paskutinė paskelbta akcijos analizė. Naujausios akcijų rekomendacijos ir tikslinės kainos yra prieinamos tik „Swedbank“ mokamos analizės klientams.

Parsisiųskite „Swedbank“ programėlę išmaniajam telefonui

Apple parduotuve

Apple telefonams

Google play

Android telefonams
Reikia pagalbos?
Privatiems klientams:
1884
Verslo klientams:
1633
Informacija el. paštu:
info@swedbank.lt
Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. cookies). Paspaudę mygtuką „Sutinku“ arba naršydami toliau patvirtinsite savo sutikimą. Bet kada galėsite atšaukti savo sutikimą pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Susipažinkite su slapukų politika.