Žinių terasa

Nordecon: stiprus užsakymų portfelio augimas, bet menkas pelningumas

2019-07-23

Bendrovės užsakymų portfelis augo 70 proc.

Pirmąjį šių metų ketvirtį Estijos statybos bendrovės „Nordecon“ pajamos sumažėjo 21 proc. iki 34,5 mln. eurų ir buvo 9,3 proc. mažesnės už mūsų prognozę. Ataskaitiniu laikotarpiu bendrovė pasirašė 93 mln. eurų vertės užsakymų, o tai buvo aukščiausias kada nors fiksuotas lygis. Tai leido padidinti užsakymų portfelį 70 proc. iki 171 mln. eurų. Stiprus užsakymų portfelio augimas mus nuteikė optimistiškai, tačiau pirmąjį šių metų ketvirtį bendrovė realizavo mažesnę dalį užsakymų, nei mes tikėjomės. Daugiausia prie užsakymų portfelio augimo ir pelningumo pagerėjimo prisidėjo „Nordecon“ statybos paslaugų verslo segmentas. Kitas bendrovės verslo segmentas, infrastruktūros darbai, vis dar kenčia nuo užsakymų štilio. Skaičiuojame, kad šio verslo segmento dalis užsakymų portfelyje sumažėjo iki 14 proc. arba iki žemiausio lygio nuo 2007 m.

Infrastruktūros užsakymai vis dar riboja pelningumą

Prastesnis infrastruktūros darbų pelningumas darė neigiamą įtaką visos grupės pelningumui. Skaičiuojame, kad pirmąjį šių metų ketvirtį infrastruktūros darbų bendrasis nuostolis siekė 1 mln. eurų, o tai lėmė, kad visos grupės EBITDA buvo irgi neigiama – 1 mln. eurų nuostolis (mes tikėjomės 0,3 mln. eurų nuostolio). Pirmasis finansinių metų ketvirtis dažnai pasižymi žemiausia infrastruktūros darbų apyvarta, pvz., pirmąjį praėjusių metų ketvirtį šio verslo segmento pajamos siekė tik 10 proc. jo metinių visų pajamų. Manome, kad antrąjį šių metų ketvirtį „Nordecon“ bus tikrai nelengva atkurti šio verslo segmento pelningumą.

Prognozuojami dividendai už 2019 m. siekia 0,12 eurų akcijai

Atsižvelgdami į ženkliai išaugusį užsakymų portfelį, mes padidinome 2019 m. prognozuojamas pajamas nuo 225 mln. eurų iki 238 mln. eurų. Atsižvelgdami į prastesnį, nei tikėjomės, pelningumą pirmąjį šių metų ketvirtį, pakoregavome 2019 m. prognozuojamą EBITDA nuo 5,9 mln. eurų iki 5,7 mln. eurų. Tai lėmė tikslinės kainos sumažinimą iki 1,10 eurų (nuo 1,15 eurų), tačiau mes palikome savo rekomendaciją „pirkti“ „Nordecon“ akciją.

Daugiau informacijos apie „Swedbank“ Baltijos akcijų analizės produktus rasite čia.

Šiame straipsnyje pateikta rekomendacija ir tikslinė kaina yra pagrįstos akcijos analize, kuri buvo paskelbta 2019 m. birželio 3 d. 20.15 val. Tačiau tai gali būti ne paskutinė paskelbta akcijos analizė. Naujausios akcijų rekomendacijos ir tikslinės kainos yra prieinamos tik „Swedbank“ mokamos analizės klientams.

Parsisiųskite „Swedbank“ programėlę išmaniajam telefonui

Apple parduotuve

Apple telefonams

Google play

Android telefonams
Reikia pagalbos?
Privatiems klientams:
1884
Verslo klientams:
1633
Informacija el. paštu:
info@swedbank.lt
Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. cookies). Paspaudę mygtuką „Sutinku“ arba naršydami toliau patvirtinsite savo sutikimą. Bet kada galėsite atšaukti savo sutikimą pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Susipažinkite su slapukų politika.