Žinių terasa

Merko Ehitus: statybos rinka suteikia viltį

2019-07-16

Statybos mastas išlieka aukštas

Pirmąjį šių metų ketvirtį didžiausios statybos bendrovės Estijoje „Merko Ehitus“ pajamos sumažėjo 4,3 proc. iki 76,8 mln. eurų, bet buvo 9 proc. didesnės už mūsų prognozę. Pernai bendrovė atsargiau rinkosi užsakymus ir trečdaliu sumažino savo užsakymų portfelį. Mes tikėjomės, kad tai stipriai sumažins pardavimus jau pirmąjį šių metų ketvirtį. Priešingai prognozėms, bendrovės statybos paslaugų verslo pajamos sumažėjo tik 1 proc. iki 70 mln. eurų. Teigiamą įtaką pajamoms darė keli stambūs projektai, kurių užbaigimas (ir pajamų registravimas) užsitęsė ir persikėlė iš ketvirtojo praėjusių metų ketvirčio į pirmąjį šių metų ketvirtį. Iš kitos pusės, mus nuvylė prastesni nei tikėtasi būsto pardavimai. Pirmąjį šių metų ketvirtį nekilnojamojo turto vystymo segmentas padidino parduotų butų skaičių nuo 26 iki 34 (eliminavus „Home Port“ įtaką), tačiau mes tikėjomės geresnio rezultato.

Tikimasi, kad 2019 m. pelningumas pagerės

Pirmąjį šių metų ketvirtį bendrovės užsakymų portfelis statybos paslaugų versle sumažėjo 17 proc. iki 170 mln. eurų. Tai mums sufleruoja tikėtiną pajamų mažėjimą šiais metais. Kita vertus, stabili statybos rinka Estijoje ir mažinanti apsukas statybos rinka Latvijoje leidžia statybos bendrovėms tiksliau prognozuoti ir valdyti sąnaudas. O tai mums suteikia viltį, kad 2019 m. bendrovės statybos paslaugų verslo pelningumas pagerės. Be to, ataskaitinio laikotarpio pabaigoje baigtų, bet neparduotų, butų skaičius buvo santykinai mažas ir didžioji dalis vystomų būsto projektų yra planuojama pristatyti rinkai tik 2020 m. Todėl tikėtina, kad butų pardavimai šiais metais bus mažesni.

Tikėtinas pelningumo pagerėjimas leidžia padidinti tikslinę kainą

Atsižvelgdami į tikėtiną pelningumo pagerėjimą, padidinome 2019 m. prognozuojamą EBITDA nuo 20,3 mln. eurų iki 21,2 mln. eurų ir pakėlėme tikslinę kainą nuo 10,5 eurų iki 11 eurų. Skaičiuojame, kad bendrovė vis dar turi nemažai ūpo dosniai dalintis pelnu su akcininkais ir už 2019 m. tikimės 0,75 eurų dividendų. Manome, kad dabartinis bendrovės įvertinimas (12x 2019 m. prognozuojamo grynojo pelno ir 7,4 proc. prognozuojamų dividendų pajamingumas) yra patrauklus. Mes pakeitėme mūsų rekomendaciją iš „neutralios“ į „pirkti“.

Daugiau informacijos apie „Swedbank“ Baltijos akcijų analizės produktus rasite čia.

Šiame straipsnyje pateikta rekomendacija ir tikslinė kaina yra pagrįstos akcijos analize, kuri buvo paskelbta 2019 m. birželio 10 d. 14.39 val. Tačiau tai gali būti ne paskutinė paskelbta akcijos analizė. Naujausios akcijų rekomendacijos ir tikslinės kainos yra prieinamos tik „Swedbank“ mokamos analizės klientams.

Parsisiųskite „Swedbank“ programėlę išmaniajam telefonui

Apple parduotuve

Apple telefonams

Google play

Android telefonams
Reikia pagalbos?
Privatiems klientams:
1884
Verslo klientams:
1633
Informacija el. paštu:
info@swedbank.lt
Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. cookies). Paspaudę mygtuką „Sutinku“ arba naršydami toliau patvirtinsite savo sutikimą. Bet kada galėsite atšaukti savo sutikimą pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Susipažinkite su slapukų politika.