Žinių terasa

Linas Agro: sunkus laikas

2019-03-28

Nuviliantys rezultatai

Ketvirtąjį praėjusių metų ketvirtį viena didžiausių Lietuvos žemės ūkio ir maisto pramonės bendrovių „Linas Agro“ gavo 172,7 mln. eurų pajamų, arba 11,7 % mažiau nei per tą patį laikotarpį 2017 m. Tam didžiausią neigiamą įtaką darė 22 proc. kritę grūdų prekybos apimtys pagrindiniame veiklos segmente „Grūdų ir žaliavų pašarams paruošimas ir pardavimas“. Be to, padidėjusios grūdų supirkimo kainos neigiamai paveikė bendrąjį pelningumą. Skaičiuojame, kad bendrasis pelnas sumažėjo 35,9 proc. iki 8,1 mln. eurų, o bendrojo pelno marža sumažėjo 1,8 proc. punkto. Atitinkamai, EBITDA susitraukė 92,1 % iki 0,5 mln. eurų, o grynasis nuostolis siekė 2,2 mln. eurų. EBITDA ir grynasis nuostolis pasiekė gerokai prastesnį lygį nei mes prognozavome.

Išgaravusi premija

Ketvirtąjį praėjusių metų ketvirtį bendrovės rezultatams neigiamą įtaką darė ne vien padidėjusios grūdų supirkimo kainos. „Linas Agro“ taip pat susidūrė su iššūkiu parduoti aukštos kokybės kviečius įprastinėse eksporto rinkose. Skaičiuojame, kad nuo 2013 m. liepos iki 2017 m. birželio vidutinė Lietuvos kviečių eksporto kaina buvo vidutiniškai apie 9 eurus už toną brangesnė palyginti su tarptautine kviečių ateities sandorių kaina. Tačiau nuo 2018 m. liepos iki 2019 m. sausio vidutinė Lietuvos kviečių eksporto kaina siekė 199 eurų už toną, arba apie 3 eurus už toną mažiau palyginti su tuo pačiu rodikliu. Manome, kad išgaravusi premija yra suintensyvėjusios konkurencijos tarptautinėje rinkoje pasekmė.

Negailestingai sumažintos pelno prognozės

Mes palikome 2018/19 m. prognozuojamus pardavimus (600 mln. eurų), bet 23 % sumažinome prognozuojamą EBITDA (iki 15,2 mln. eurų) ir 66 % apkirpome grynąjį pelną (iki 1,9 mln. eurų). Atsižvelgdami į sumažintas prognozes, nuo 0,60 eurų iki 0,55 eurų sumažinome tikslinę kainą. „Linas Agro“ įvertinimas yra 13,5x prognozuojamos 2018/19 m. EBITDA, arba gerokai aukštesnis palyginti su paskutinių šešių metų vidurkiu (8,8x). Mes pakartojame mūsų rekomendacija „mažinti“.

Daugiau informacijos apie „Swedbank“ Baltijos akcijų analizės produktus rasite čia.

Šiame straipsnyje pateikta rekomendacija ir tikslinė kaina yra pagrįstos akcijos analize, kuri buvo paskelbta 2019 m. kovo 13 d. 15.18 val. Tačiau tai gali būti ne paskutinė paskelbta akcijos analizė. Naujausios akcijų rekomendacijos ir tikslinės kainos yra prieinamos tik „Swedbank“ mokamos analizės klientams.

Parsisiųskite „Swedbank“ programėlę išmaniajam telefonui

Apple parduotuve

Apple telefonams

Google play

Android telefonams
Reikia pagalbos?
Privatiems klientams:
1884
Verslo klientams:
1633
Informacija el. paštu:
info@swedbank.lt
Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. cookies). Paspaudę mygtuką „Sutinku“ arba naršydami toliau patvirtinsite savo sutikimą. Bet kada galėsite atšaukti savo sutikimą pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Susipažinkite su slapukų politika.