Žinių terasa

Linas Agro: gyvenimo prasmės paieškos

2019-06-12

Vos matoma EBITDA

Pirmąjį šių metų ketvirtį viena didžiausių Lietuvos žemės ūkio ir maisto pramonės bendrovių „Linas Agro“ gavo 197,4 mln. eurų pajamų, arba 58,6 % daugiau nei per tą patį laikotarpį 2018 m. Tam didžiausią teigiamą įtaką darė 66 proc. padidėję grūdų prekybos apimtys pagrindiniame veiklos segmente „Grūdų ir žaliavų pašarams paruošimas ir pardavimas“. Tačiau dėl apie 4 proc. padidėjusių grūdų supirkimo kainų, šio veiklos segmento prekybos marža buvo neigiama. Nepaisant gerokai didesnių pardavimų, konsoliduotas bendrasis pelnas padidėjo vos 0,4 mln. eurų, iki 3,8 mln. eurų. Atitinkamai, Linas Agro uždirbo teigiamą, bet vos matomą EBITDA, kuri buvo apčiuopiamai mažesnė už mūsų prognozę.

Besitęsiantys iššūkiai

Linas Agro įvardino kelias ženkliai sumažėjusio pelningumo priežastis. Pirma, sumažėjęs grūdinių, ankštinių ir aliejinių kultūrų derlius Baltijos šalyse aštrino konkurenciją grūdų supirkimo veikloje ir mažino prekybines maržas. Antra, šiemet bendrovės grūdų prekybininkai susidūrė su iššūkiu parduoti aukštos kokybės kviečius įprastinėse eksporto rinkose dėl išaugusios globalios pasiūlos ir bendro spaudimo kainai. Bendrovės teigimu, dėl pasikeitusių rinkos sąlygų jos verslo modeliui reikalingas kalibravimas, pvz. didesnis rizikos pasidalijimas su ūkininkais, didesnis dėmesys pelningoms verslo nišoms ir sąnaudų struktūros optimizavimas.

Palikome neigiamą rekomendaciją

Mes apkirpome 2018/19 m. prognozuojamą EBITDA nuo 15,2 mln. eurų iki 10,3 mln. eurų ir sumažinome grynąjį rezultatą nuo 1,9 mln. eurų iki -3,7 mln. eurų. Mes taip pat 8 proc. sumažinome 2019/20 m. prognozuojamą EBITDA iki 19,4 mln. eurų. Atsižvelgdami į sumažintas prognozes, mes nuo 0,55 eurų iki 0,50 eurų sumažinome tikslinę kainą. „Linas Agro“ įvertinimas yra 12,2x prognozuojamos 2019/20 m. EBITDA, arba gerokai aukštesnis, palyginti su paskutinių šešių metų vidurkiu (8,8x). Mes pakartojame mūsų rekomendacija „mažinti“.

Daugiau informacijos apie „Swedbank“ Baltijos akcijų analizės produktus rasite čia.

Šiame straipsnyje pateikta rekomendacija ir tikslinė kaina yra pagrįstos akcijos analize, kuri buvo paskelbta 2019 m. birželio 4 d. 12.13 val. Tačiau tai gali būti ne paskutinė paskelbta akcijos analizė. Naujausios akcijų rekomendacijos ir tikslinės kainos yra prieinamos tik „Swedbank“ mokamos analizės klientams.

Parsisiųskite „Swedbank“ programėlę išmaniajam telefonui

Apple parduotuve

Apple telefonams

Google play

Android telefonams
Reikia pagalbos?
Privatiems klientams:
1884
Verslo klientams:
1633
Informacija el. paštu:
info@swedbank.lt
Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. cookies). Paspaudę mygtuką „Sutinku“ arba naršydami toliau patvirtinsite savo sutikimą. Bet kada galėsite atšaukti savo sutikimą pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Susipažinkite su slapukų politika.