Žinių terasa

LHV: svajoja drąsiai

2019-08-06

Rimtas užmojis

Birželio 5 d. Estijos finansų grupė „LHV Group“ (LHV) pasirašė susitarimą su „Danske Bank“ dėl pastarojo 450 mln. eurų paskolų portfelio Estijoje įsigijimo. Už „Danske Bank“ paskolų portfelį (97 proc. sudaro būsto paskolos) LHV įsipareigojo sumokėti 410 mln. eurų. Skaičiuojame, kad šis įsigijimas leis LHV apie 40 proc. padidinti paskolų portfelį (iki 1,5 mlrd. eurų) ir padidinti savo dalį Estijos būsto paskolų rinkoje nuo 2 proc. iki 8 proc. Į LHV taip pat pereis 10.800 klientų, iš kurių 80% estų grupei bus nauji klientai. Tai leis 5 proc. padidinti bendrą LHV klientų skaičių. Abi pusės sandorį ketina užbaigti rudenį.

Pagrindimas

Pasak LHV, „Danske Bank“ paskolų portfelio pelningumas yra arti nulio (palūkanų pajamos neviršija palūkanų išlaidų). Mes skaičiuojame, kad „Danske Bank“ Estijoje išduotų būsto paskolų maržos yra gerokai mažesnės už rinkos vidurkį. Tačiau manome, kad LHV galės padidinti paskolų kainą (maržą) naujiems klientams, kurie pageidaus paimti dar vieną paskolą arba padidinti esamą. Be to, tikimės, kad LHV pavyks apčiuopiamai sumažinti finansavimo sąnaudas. LHV planuoja išleisti padengtas obligacijas (angl. covered bonds) ir tokiu būdu pakeisti gerokai brangesnius indėlius, pritrauktus finansinių paslaugų platformų (pvz. „Raisin“) pagalba.

Padidintos prognozės

LHV tikisi, kad nuo 2021 m. įsigytas paskolų portfelis grupei atneš papildomai 4 mln. eurų pelno prieš mokesčius kasmet. Mes skaičiuojame, kad šio sandorio nuosavo kapitalo grąža (ROE) siekia 20 proc., o minimali vertė sudaro 0,5 eurų akcijai. Atsižvelgdami į paskelbtą įsigijimą, padidinome savo prognozes ir pakėlėme tikslinę kainą nuo 12,4 eurų iki 12,9 eurų.  Mes rekomenduojame „pirkti“ LHV akciją.

Daugiau informacijos apie „Swedbank“ Baltijos akcijų analizės produktus rasite čia.

Šiame straipsnyje pateikta rekomendacija ir tikslinė kaina yra pagrįstos akcijos analize, kuri buvo paskelbta 2019 m. birželio 26 d. 15.42 val. Tačiau tai gali būti ne paskutinė paskelbta akcijos analizė. Naujausios akcijų rekomendacijos ir tikslinės kainos yra prieinamos tik „Swedbank“ mokamos analizės klientams.

Parsisiųskite „Swedbank“ programėlę išmaniajam telefonui

Apple parduotuve

Apple telefonams

Google play

Android telefonams
Reikia pagalbos?
Privatiems klientams:
1884
Verslo klientams:
1633
Informacija el. paštu:
info@swedbank.lt
Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. cookies). Paspaudę mygtuką „Sutinku“ arba naršydami toliau patvirtinsite savo sutikimą. Bet kada galėsite atšaukti savo sutikimą pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Susipažinkite su slapukų politika.