Žinių terasa

Baltic Horizon: bendras vaizdas lieka geras

2019-09-19

Įsigijimai duoda vaisių

Antrąjį šių metų ketvirtį nekilnojamojo turto (NT) investicinis fondas „Baltic Horizon“ (toliau – fondas) grynąsias nuomos pajamas, lyginant su prieš tai buvusiu ketvirčiu, padidino 0,3 mln. eurų iki 4,3 mln. eurų, arba 0,1 mln. eurų daugiau už mūsų prognozę. Augimui didžiausią teigiamą įtaką darė išaugusios grynosios nuomos pajamos iš Vilniaus „Duetto II“ verslo centro bei birželio 13 d. įsigytas Rygos „Galerija Centrs“ prekybos centras. Kita vertus, augimą šiek tiek prislopino ženkliai sumažėjusios grynosios nuomos pajamos iš Talino „Piirita“ prekybos centro. Skaičiuojame, kad veiklos pelnas per ketvirtį padidėjo 0,2 mln. eurų iki 3,5 mln. eurų ir buvo 2 proc. didesnis už mūsų prognozę.

Nuostolis dėl fondo NT objektų pervertinimo mažino pelną

Kita vertus, antrąjį šių metų ketvirtį grynasis pelnas siekė vos matomus 0,1 mln. eurų. Grynąjį pelną dirbtinai sumažino vienkartinis 2,4 mln. eurų nuostolis dėl fondo NT objektų pervertinimo. Didžiausią neigiamą įtaką fondo NT objektų vertėms darė sumažintos Europos Sąjungos ir Baltijos šalių infliacijos prognozės, naudojamos įvertinimo skaičiavimuose. Mes teigiame, kad šis nuostolis yra techninis ir neturi įtakos fondo pinigų srautams ir dividendams.

Mūsų teigiamas požiūris nesikeičia

Atsižvelgdami į antrojo ketvirčio rezultatus, mes nepakeitėme 2019 m. prognozuojamų grynųjų nuomos pajamų bei veiklos pelno, tačiau sumažinome prognozuojamą grynąjį pelną nuo 10,8 mln. eurų iki 8,2 mln. eurų. Rugpjūčio 21 d. fondas išmokėjo 2,6 cento fondo vienetui (2,6 mln. eurų iš viso). Palyginimui, birželio 7 d. „Baltic Horizon“ išmokėjo 2,5 cento fondo vienetui (2,4 mln. eurų iš viso). Tikimės, kad 2019 m. „Baltic Horizon“ skirs 11 centų dividendams (7,6 proc. pajamingumas). Rekomenduojame „pirkti“ „Baltic Horizon“ su 1,80 eurų tiksline kaina.

Daugiau informacijos apie „Swedbank“ Baltijos akcijų analizės produktus rasite čia.

Šiame straipsnyje pateikta rekomendacija ir tikslinė kaina yra pagrįstos akcijos analize, kuri buvo paskelbta 2019 m. rugpjūčio 21 d. 11.26 val. Tačiau tai gali būti ne paskutinė paskelbta akcijos analizė. Naujausios akcijų rekomendacijos ir tikslinės kainos yra prieinamos tik „Swedbank“ mokamos analizės klientams.

Parsisiųskite „Swedbank“ programėlę išmaniajam telefonui

Apple parduotuve

Apple telefonams

Google play

Android telefonams
Reikia pagalbos?
Privatiems klientams:
1884
Verslo klientams:
1633
Informacija el. paštu:
info@swedbank.lt
Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. cookies). Paspaudę mygtuką „Sutinku“ arba naršydami toliau patvirtinsite savo sutikimą. Bet kada galėsite atšaukti savo sutikimą pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Susipažinkite su slapukų politika.