Žinių terasa

Apranga: prisitaikymas prie realybės

2019-08-26

Nuspėjamai geri antrojo ketvirčio rezultatai

Antrąjį šių metų ketvirtį „Aprangos“ pardavimai išaugo 8,2 proc. iki 48,6 mln. eurų. Tam didžiausią teigiamą įtaką darė didesni pardavimai Lietuvoje (+6,6 proc.) ir Latvijoje (+18 proc.). Pardavimus antroje didžiausioje rinkoje teigiamai paveikė bendrovės parduotuvių tinklo plėtra Rygos „Akropolio“ prekybos centre. Skaičiuojame, kad „Aprangos“ bendrojo pelno marža padidėjo 0,7 proc. punkto iki 47,6 proc. ir darė teigiamą įtaką pelningumui. Kita vertus, dėl padidėjusio darbuotojų skaičiaus bendrovės veiklos sąnaudos (eliminavus 16-ojo Tarptautinio finansinės atskaitomybės standarto taikymo įtaką) išaugo beveik 10 proc. ir šiek tiek nuslopino pelno augimą. Skaičiuojame, kad pakoreguota EBITDA padidėjo 7 proc. iki 5,9 mln. eurų ir atitiko mūsų prognozę.

Didesnis dėmesys pelningumui

„Apranga“ pradėjo gana radikalų savo parduotuvių tinklo pertvarkymą. Keičiamos parduotuvių koncepcijos, vadovaujantis požiūriu, kad geriau turėti mažiau, bet didesnių parduotuvių. Be to, mažesnės ir neefektyvios parduotuvės bus uždaromos. Manome, kad šis žingsnis padės bendrovei padidinti nuo 2015 m. mažėjantį pelningumą. Visų pirma, didesnės parduotuvės nebūtinai reikalauja daugiau darbuotojų, tačiau leidžia išsiderėti mažesnę nuomos kainą (vieno kv. metro). Antra, didesnės parduotuvės geriau tinka mišraus pardavimo kanalo funkcijai atlikti, t. y. fizinių ir elektroninių parduotuvių sujungimui.

Palikome „neutralią“ rekomendaciją

Atsižvelgdami į antrojo ketvirčio rezultatus, mes neženkliai pakeitėme 2019 m. prognozuojamus pardavimus ir EBITDA. Atsižvelgdami į mažesnę, nei tikėjomės, amortizaciją, padidinome 2019 m. prognozuojamą grynąjį pelną nuo 6,9 mln. eurų iki 7,8 mln. eurų. Tikimės, kad ilguoju laikotarpiu bendrovės bendrojo pelno marža patirs spaudimą ir nuosavo kapitalo grąža sieks 13–14 proc. arba apčiuopiamai mažiau už paskutinių penkių metų vidurkį (20 proc.). Prognozuojame, kad „Aprangai“ pakaks nusiteikimo mokėti 0,13 eurų akcijai ateinančiais metais. Mes palikome savo „neutralią“ rekomendaciją ir 1,80 eurų tikslinę kainą.

Daugiau informacijos apie „Swedbank“ Baltijos akcijų analizės produktus rasite čia.

Šiame straipsnyje pateikta rekomendacija ir tikslinė kaina yra pagrįstos akcijos analize, kuri buvo paskelbta 2019 m. rugpjūčio 1 d. 12.24 val. Tačiau tai gali būti ne paskutinė paskelbta akcijos analizė. Naujausios akcijų rekomendacijos ir tikslinės kainos yra prieinamos tik „Swedbank“ mokamos analizės klientams.

Parsisiųskite „Swedbank“ programėlę išmaniajam telefonui

Apple parduotuve

Apple telefonams

Google play

Android telefonams
Reikia pagalbos?
Privatiems klientams:
1884
Verslo klientams:
1633
Informacija el. paštu:
info@swedbank.lt
Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. cookies). Paspaudę mygtuką „Sutinku“ arba naršydami toliau patvirtinsite savo sutikimą. Bet kada galėsite atšaukti savo sutikimą pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Susipažinkite su slapukų politika.