Žinių terasa

Apranga: nieko naujo

2019-05-17

Pakoreguota EBITDA atitiko mūsų prognozę

Pirmąjį praėjusių metų ketvirtį „Aprangos“ pardavimams neigiamą įtaką darė neįprastai šalti orai ir Velykos, o bendrasis pelningumas nukentėjo dėl perėjimo prie naujo verslo bendradarbiavimo modelio su didžiausiu grupės partneriu „Inditex“. Pirmąjį šių metų ketvirtį „Aprangos“ pardavimai atsigavo ir išaugo 7,2 proc. iki 41,1 mln. eurų, o bendrojo pelno marža padidėjo 0,5 proc. p. iki 37,5 proc. Eliminavus 16-ojo Tarptautinio finansinės atskaitomybės standarto (TFAS 16) taikymo įtaką (nuo 2019 m. sausio 1 d. nuomos išlaidos priskiriamos prie nusidėvėjimo ir amortizacijų sąnaudų), bendrovės veiklos sąnaudos padidėjo 5,4 proc., t. y. mažiau už pajamų augimą. Skaičiuojame, kad pakoreguota EBITDA daugiau nei padvigubėjo iki 0,9 mln. eurų ir buvo vos 0,1 mln. eurų mažesnė už mūsų prognozę.

Prognozuojamas nuosavo kapitalo grąžos rodiklis mažės iki 12–13 proc.

Dėl TFAS 16 taikymo daugelis bendrovės finansų rodiklių tapo sunkiai interpretuojamas ir istorinis palyginimas pasidarė mažiau aktualus. Tačiau, mūsų nuomone, nuosavo kapitalo grąžos rodiklis (ROE) yra mažiausiai paveiktas indikatorius ir rodo gan reprezentatyvų vaizdą apie bendrovės rezultatus. Mes manome, kad „Aprangos“ verslo modelis patiria vis didėjantį spaudimą dėl išaugusios konkurencijos ir išaugusių veiklos sąnaudų bei manome, kad 2019–21 m. prognozuojamas ROE mažės iki 12–13 proc.

Pakaks ūpo mokėti apie 0,13 eurų dividendus

Per pastaruosius devynis metus „Apranga“ išmokėjo apie 80 proc. grynojo pelno akcininkams. Už 2018 m. bendrovė išmokėjo 95 proc. grynojo pelno akcininkams arba 0,13 eurų. Prognozuojame, kad „Aprangai“ pakaks ūpo mokėti panašaus dydžio dividendus ateinančiais metais. Mes palikome savo „neutralią“ rekomendaciją ir 1,80 eurų tikslinę kainą.

Daugiau informacijos apie „Swedbank“ Baltijos akcijų analizės produktus rasite čia.

Šiame straipsnyje pateikta rekomendacija ir tikslinė kaina yra pagrįstos akcijos analize, kuri buvo paskelbta 2019 m. balandžio 30 d. 18.04 val. Tačiau tai gali būti ne paskutinė paskelbta akcijos analizė. Naujausios akcijų rekomendacijos ir tikslinės kainos yra prieinamos tik „Swedbank“ mokamos analizės klientams.

Parsisiųskite „Swedbank“ programėlę išmaniajam telefonui

Apple parduotuve

Apple telefonams

Google play

Android telefonams
Reikia pagalbos?
Privatiems klientams:
1884
Verslo klientams:
1633
Informacija el. paštu:
info@swedbank.lt
Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. cookies). Paspaudę mygtuką „Sutinku“ arba naršydami toliau patvirtinsite savo sutikimą. Bet kada galėsite atšaukti savo sutikimą pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Susipažinkite su slapukų politika.